“New Hope Super Starter Crumble (For Chicks | Brand 320 | 25kg Bag)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 43 resultsSorted by latest
CF Feeds Commercial Layer Pellets – Premium Nutrition for High-Performing Laying Birds
Rated 0 out of 5
₦19,530.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324, Commercial Layer Mash – 324H, Commercial Layer Pellets – 324T |
| Up to Date | UTD |
Skretting Fish Meal – Premium Marine Protein for Aquaculture Success
Rated 0 out of 5
₦26,705.00 – ₦43,600.00Price range: ₦26,705.00 through ₦43,600.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
PF-PRIMETOX (Broad Spectrum Toxin Binder) – Advanced Mycotoxin Control for Animal Feed
Rated 0 out of 5
₦58,750.00
YaraLiva Nitrabor Fertilizer | 25kg
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Suitable For | Crop Production |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
Feed Grade Methionine (For Livestock | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦178,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Fysal-MP (Feed Contamination Control | Selko Brand | 25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Agrochemicals |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Hendrix Broiler Starter (Essential | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦24,675.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Hendrix Broiler finisher (Essential | 25kg)
Rated 3.00 out of 5
₦23,756.25
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
New Hope Broiler Finisher Feed (Pelleted Feed | Professional Line – 512 | Commercial Line – 512T) – 25kg
Rated 0 out of 5
₦21,015.00 – ₦23,535.00Price range: ₦21,015.00 through ₦23,535.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Feed Line | Professional (512), Commercial (512T) |
| Class | Finishers feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
New Hope Super Starter Crumble (For Chicks | Brand 320 | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦20,059.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
New Hope Pre-Layer Mash (Brand 323 | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦17,172.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Pre-lay Mash |
| Suitable For | Point of cage birds, Prelay hens |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...
15kg and 25kg Bags










