Showing 1–12 of 97 resultsSorted by popularity
Hybrid Layer Concentrate – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
₦3,690.00 – ₦8,630.00Price range: ₦3,690.00 through ₦8,630.00
0 out of 5
Ultima Finisher Pellet for Broilers (Olam) 25kg Bag
Rated 5.00 out of 5
₦26,521.00
5 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler feed (finisher) |
| Suitable For | 5 weeks to sale |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Ultima Starter Pellet for Broilers (Olam) 25kg Bag
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler starter mash |
| Suitable For | 3-4 weeks, Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Layer-1 Mash (Chikun Feed | 19-45 Weeks) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦20,757.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer mash |
| Suitable For | Layers (19-45 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Grower Mash for Pullets/Layers (Chikun Feed) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦20,570.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed (pullets) |
| Suitable For | Pullets (9-16 weeks), Pullets (layer chicks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Ground Feeding Tray For Chicks
Rated 0 out of 5
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Grower Concentrate (40% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Growers |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Automatic Bell Drinkers For Poultry (With Elongated Bell | Indian Model)
Rated 0 out of 5
₦21,000.00
4.78 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Suitable For | Poultry (broilers, layers, breeders etc) |
| Item Condition | New |
| Accessories | Bell, Clip, 20 m Nylon cord, Cord adjuster, Handle hook, Water level adjuster, Mechanism lock collar, Washer and washer support, Down sprout, Flexible tube (3 m per drinker), Hanger rod, Hanger ballast nut, Ballast bottle |
| Optional accessories | Saddle connector, In-line shut off, Reducer, Nipple |
| Outer lip circumference | 42.5 |
Load more products
Loading...
e.g. day old chick carton size or a little bigger










