Showing 1–12 of 97 resultsSorted by price: low to high
Hybrid Layer Concentrate – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
₦3,690.00 – ₦8,630.00Price range: ₦3,690.00 through ₦8,630.00
0 out of 5
Feed grade L-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Inclusion in livestock feed |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Country of Origin | Buatan, Malaysia | Seoul, South Korea |
| Up to Date | UTD |
Feed grade DL-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Inclusion in poultry diet |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Feed Additive |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
L-Lysine Monohydrochloride – Feed Grade (25kg)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Shandong Province, China |
Growers Concentrate (30% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 30% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Growers |
| Up to Date | UTD |
Grower Concentrate (40% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Growers |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
40% Broiler Finisher Concentrate (Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Preparation of broiler finisher feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Chicks Concentrate (Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
₦4,540.00 – ₦4,670.00Price range: ₦4,540.00 through ₦4,670.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 30% Inclusion Concentrate, 40% Inclusion Concentrate |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Preparation of chick feed |
| Packaging | 25kg bags |
Broiler Starter Concentrate (30% and 40% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
₦4,700.00 – ₦4,930.00Price range: ₦4,700.00 through ₦4,930.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40%, 30% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Preparation of broiler starter feed |
| Packaging | 25kg bags |
Pre-Lay Mash (Hybrid Brand) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Pre-lay Mash |
| Suitable For | Point of cage birds, Prelay hens |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Bella Rabbit Feed (Weaners and Breeders) 25kg
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Rabbit Feed |
| Suitable For | Rabbits (Breeders and weaners) |
| Presentation | Breeder Pellets (25kg), Weaner Pellets (25kg) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
Load more products
Loading...
e.g. day old chick carton size or a little bigger










