Showing 1–12 of 61 resultsSorted by price: high to low
Duecinox Yogurt Maker – Stainless Steel Electric Yogurt Production System
Rated 0 out of 5
₦114,950,000.00
0 out of 5
Combined Rice Processing Machine (Processing Line | 15 Ton Capacity Per Day)
Rated 0 out of 5
₦16,330,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 200000 g |
|---|---|
| Item Type | rice milling machine |
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | Rice milling |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Manure Dryer (2 Tonnes Capacity)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 600000 g |
|---|---|
| Class | Livestock equipment |
| Up to Date | UTD |
Manure Scraper (Electric Powered | 2/3 Blades Models)
Rated 0 out of 5
₦2,495,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Galvanized Gas Oven
Rated 0 out of 5
₦287,500.00 – ₦2,070,000.00Price range: ₦287,500.00 through ₦2,070,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 110000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 1000, 100kg, 200kg, 500kg, 50kg |
Egg Incubator ( 64 |128 | 192 | 256 | 320 | 380| 1000 Eggs Capacity) – Electric Powered/Temperature and Humidity Alarm/Automatic Egg-Turning Sensors.
Rated 0 out of 5
₦200,000.00 – ₦1,955,000.00Price range: ₦200,000.00 through ₦1,955,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 18amp, 220V |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 1000 Eggs Capacity, 128 Eggs Capacity, 192 Eggs Capacity, 256 Eggs Capacity, 320 eggs capacity, 380 Eggs Capacity, 64 Eggs Capacity |
Large Cassava Peeler | 2.5 – 3 tons/hr.
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Rice Destoner (1 Tonne/Hr)
Rated 0 out of 5
₦1,200,000.00
0 out of 5
| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, New, portable and safe |
| Item Type | destoner |
| Features | destoner, High productivity, Low noise |
| Capacity | 1 tonne / hr |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
Soybean By-Products (Soybean Meal)
Rated 0 out of 5
₦485,000.00 – ₦970,000.00Price range: ₦485,000.00 through ₦970,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Item Type | Soybean Meal (50kg) |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
| Size | Half tonne (10 bags), One tonne (20 bags) |
Gasoline Power Tiller (For Soil Tilling | 7.5hp, 9hp, 13hp and 17hp)
Rated 0 out of 5
₦640,000.00 – ₦855,000.00Price range: ₦640,000.00 through ₦855,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 60000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Power Rating | 7hp, 13hp, 9hp, 17hp |
| Suitable For | tilling |
| Up to Date | UTD |
Large Garri Sifter – Locally Assembled
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Item Condition | New |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Item Type | Large Garri Sifter |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...
e.g. Rice Destoner, Large Defeathering Machine










