Showing 1–12 of 61 resultsSorted by average rating
Manure Dryer (2 Tonnes Capacity)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 600000 g |
|---|---|
| Class | Livestock equipment |
| Up to Date | UTD |
High Pressure Washer (Hot/Cold Water Cleaner)
Rated 4.50 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Pressure Washer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Power control | Motor: 1.7Hp, 1.3kw. Flow rate range: 360-900lit/hr |
| Features | 1800 watts, 2000 watts |
Duecinox Yogurt Maker – Stainless Steel Electric Yogurt Production System
Rated 0 out of 5
₦114,950,000.00
0 out of 5
Stainless Steel Net Table (3ft × 6ft) – Chicken Draining Table for Poultry Processing
Rated 0 out of 5
Electronic Platform Scale (500 kg Capacity)
Rated 0 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 40.5 cm |
| Features | Durable heavy duty steel structure, Rust proof coating, Sleek design, Wide platform for weighing large packages |
| Colour | Black, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator, wide 180° viewing angle. |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Item Type | Platform weighing scale |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Size | Breadth 40.5cm, Length 31.5cm |
| Up to Date | UTD |
Farrowing Crate (for Pigs)
Rated 0 out of 5
| Weight | 60000 g |
|---|---|
| Item Type | Farrowing crate with floor and heating lamp, Farrowing crate without floor |
| Suitable For | Swine production: Pregnant and lactating sows |
| Features | Can be adjusted in width, Drinker set for both the sow and the piglets, Easy to mount, Made of hot dip galvanized steel |
| Minimum Order | 1 unit |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Vechta, Germany |
Load more products
Loading...
e.g. Rice Destoner, Large Defeathering Machine










