“Ultimax Plus (Systemic Fungicide | 50g Sachets)” has been added to your cart. View cart
Showing all 6 resultsSorted by latest
Agriguard Biological Fungicide | 100g Sachet
Rated 0 out of 5
₦4,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Biological fungicide |
| Class | Fungicide |
| Suitable For | The control of blight, root rot, damping-off, seed rot, crown rot, black spot, pod rot, smut, and neck blast |
| Packaging | 100g sachet |
| Up to Date | UTD |
Ridomil Gold Fungicide (Syngenta Brand | 250g Bottles | 50g Sachets)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Weight | 250g, 50g |
| Class | Fungicide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 250g bottles, 250g sachets, 50g sachets |
| Up to Date | UTD |
SAAF Fungicide (UPL Brand | 100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Fungicide |
| Packaging | 100g |
| Suitable For | Prevention of leaf spot, blast disease, rust disease, and other types of fungal diseases |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Presentation | Water-soluble powder (WP) |
| Up to Date | UTD |
Cabrio Duo Fungicide (BASF Brand | 200ml | 1L Bottle)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Class | Fungicide |
|---|---|
| Packaging | 1 liter bottle, 200ml bottle |
| Up to Date | UTD |










