“Day-Old FIDAN Broilers (Arbor Acres Plus)” has been added to your cart. View cart
“Ajila Broilers (Abor Acre Plus)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 42 resultsSorted by latest
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
Morigad Lysol – Professional Disinfectant & Hygiene Solution for Farm (4L)
Rated 0 out of 5
₦35,000.00
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Minimum Order | 10 |
Supreme Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦90,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Globus Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦88,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Crown Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦88,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Ajila Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦88,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Debbams Stresskill (Multivitamins | 50g | 100g)
Rated 0 out of 5
₦900.00 – ₦1,550.00Price range: ₦900.00 through ₦1,550.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Vitamins, minerals and amino-acids for livestock |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Presentation | 100g, 50g |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Juvenile Snails (Archachatina marginata | African Giant Snail | 1 Month Old)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 110 g |
|---|---|
| Item Type | African Breeder Snails |
| Class | Land Snails |
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | Jumbo, Regular |
| Up to Date | UTD |
NoduMax Legume Inoculant (100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
Soursop Seedling
Rated 0 out of 5
₦1,999.99
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Age | 2-6 months |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Seedling |
| Up to Date | UTD |
Hyla Rabbits (Commercial Breed | Weaners | Growers | Adults | 3 Females + 2 Males)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Live rabbits |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Country of Origin | Nigeria |
| Features | White coat, erect ears, hardy breed |
| Minimum Order | 1 colony (5 rabbits) |
| Payment Term | Full Payment |
Farm Support Broilers (Commercial Day-Old Arbor Acres Plus)
Rated 4.45 out of 5
₦52,000.00
4.48 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Load more products
Loading...










