“Chicken Cage Water Pressure Regulator (With Indicator)” has been added to your cart. View cart
“Globus Broilers (Abor Acre Plus)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 42 resultsSorted by price: high to low
Soybean By-Products (Soybean Meal)
Rated 0 out of 5
₦485,000.00 – ₦970,000.00Price range: ₦485,000.00 through ₦970,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Item Type | Soybean Meal (50kg) |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
| Size | Half tonne (10 bags), One tonne (20 bags) |
NAGGE MIX® DAIRY PREMIX
Rated 0 out of 5
₦32,000.00 – ₦295,000.00Price range: ₦32,000.00 through ₦295,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Premix for dairy cattle |
| Suitable For | Inclusion in feed for dairy cattle |
| Presentation | 2.5kg, 25kg bag |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
NAGGE MIX® BEEF PREMIX
Rated 0 out of 5
₦26,500.00 – ₦265,000.00Price range: ₦26,500.00 through ₦265,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Premix for beef cattle |
| Suitable For | Inclusion in diet of beef cattle |
| Presentation | 100g sachet, 2.5 kg bag, 25kg bag |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
BIO-MIX Layers Premix + Natural Yolk Colorant
Rated 0 out of 5
₦25,000.00 – ₦245,000.00Price range: ₦25,000.00 through ₦245,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Layer premix plus natural yolk colorant |
| Suitable For | Inclusion in feed (layers) |
| Presentation | 2.5kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
BIO-MIX Breeders (Poultry Premix)
Rated 0 out of 5
₦25,000.00 – ₦215,000.00Price range: ₦25,000.00 through ₦215,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Premix for poultry (breeders) |
| Suitable For | Inclusion in feed (breeders) |
| Presentation | 2.5kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Ajila Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦88,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Polidine Disinfectant (Iodophor | Antimicrobial | Fungicide | 1 Liter | 4 Liter)
Rated 0 out of 5
₦16,950.00 – ₦65,900.00Price range: ₦16,950.00 through ₦65,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 1 litre, 4 Litres |
| Suitable For | Sanitation and disinfection |
Supreme Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦60,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Crown Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦58,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Globus Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦57,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Farm Support Broilers (Commercial Day-Old Arbor Acres Plus)
Rated 4.45 out of 5
₦52,000.00
4.48 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
BIO-MIX Layer Special Premix (Plus Natural Yolk Colorant)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00 – ₦155,000.00Price range: ₦15,500.00 through ₦155,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Special premix for layers |
| Suitable For | Inclusion in layers mash for laying birds |
| Size | 2.5kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Feature | This premix contains natural yolk colorant and can be adapted to different yolk fan color specifications |
Load more products
Loading...










