Showing 1–12 of 42 resultsSorted by popularity
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 5.00 out of 5
₦8,200.00 – ₦8,900.00Price range: ₦8,200.00 through ₦8,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
GIANT Snails (Achatina achatina | Achatina marginata | Juvenile, Grower, POL, Breeder and Jumbo)
Rated 0 out of 5
₦1,400.00 – ₦4,500.00Price range: ₦1,400.00 through ₦4,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Class | Land Snails |
| Country of Origin | Nigeria |
| Breed | Achatina achatina (AA), Archachatina marginata (AM) |
| Size | Juveniles, Grower, POL, Breeder, Table Size, Jumbo |
Juvenile Snails (Archachatina marginata | African Giant Snail | 1 Month Old)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 110 g |
|---|---|
| Item Type | African Breeder Snails |
| Class | Land Snails |
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | Jumbo, Regular |
| Up to Date | UTD |
Farm Support Broilers (Commercial Day-Old Arbor Acres Plus)
Rated 4.45 out of 5
₦52,000.00
4.48 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
NoduMax Legume Inoculant (100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
Soybean By-Products (Soybean Meal)
Rated 0 out of 5
₦485,000.00 – ₦970,000.00Price range: ₦485,000.00 through ₦970,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Item Type | Soybean Meal (50kg) |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
| Size | Half tonne (10 bags), One tonne (20 bags) |
Soursop Seedling
Rated 0 out of 5
₦1,999.99
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Age | 2-6 months |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Seedling |
| Up to Date | UTD |
Mycotydox | Veterinary Medicine |100G
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Tylosin tartrate: 5000mg, Doxycycline HCL: 10,000mg, Bromhexine: 500mg, Colistin Sulphate: 75,000,000 IU |
| Item Condition | New |
| Size | 100g |
| Item Type | Veterinary medicine |
| Minimum Order | 10 units |
| Packaging | 100g sachet |
| Suitable For | Poultry |
| Up to Date | UTD |
Topfeed for Layers (Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦18,569.99 – ₦20,009.99Price range: ₦18,569.99 through ₦20,009.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Crumbles, Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
GLUCOSE-CEE (Dextrose and Vitamin C) 60g | 100g
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Dextrose and Vitamin C Supplement |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Species | Poultry |
| Minimum Order | 10 |
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 100g, 60g |
Polidine Disinfectant (Iodophor | Antimicrobial | Fungicide | 1 Liter | 4 Liter)
Rated 0 out of 5
₦16,950.00 – ₦65,900.00Price range: ₦16,950.00 through ₦65,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 1 litre, 4 Litres |
| Suitable For | Sanitation and disinfection |
Bella Rabbit Feed (Weaners and Breeders) 25kg
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Rabbit Feed |
| Suitable For | Rabbits (Breeders and weaners) |
| Presentation | Breeder Pellets (25kg), Weaner Pellets (25kg) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
Load more products
Loading...










