Showing 13–24 of 42 resultsSorted by latest
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 5.00 out of 5
₦8,200.00 – ₦8,900.00Price range: ₦8,200.00 through ₦8,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
Mycotydox | Veterinary Medicine |100G
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Tylosin tartrate: 5000mg, Doxycycline HCL: 10,000mg, Bromhexine: 500mg, Colistin Sulphate: 75,000,000 IU |
| Item Condition | New |
| Size | 100g |
| Item Type | Veterinary medicine |
| Minimum Order | 10 units |
| Packaging | 100g sachet |
| Suitable For | Poultry |
| Up to Date | UTD |
Pox Cure | For Poultry | Vanguard (100g)
Rated 0 out of 5
₦2,050.00
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Anti-pox medication |
| Suitable For | Poultry species: Inclusion in drinking water |
| Minimum Order | 5 sachets |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Topfeeds Layer Mash – 25kg
Rated 0 out of 5
₦19,659.99
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
GIANT Snails (Achatina achatina | Achatina marginata | Juvenile, Grower, POL, Breeder and Jumbo)
Rated 0 out of 5
₦1,400.00 – ₦4,500.00Price range: ₦1,400.00 through ₦4,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Class | Land Snails |
| Country of Origin | Nigeria |
| Breed | Achatina achatina (AA), Archachatina marginata (AM) |
| Size | Juveniles, Grower, POL, Breeder, Table Size, Jumbo |
Soybean By-Products (Soybean Meal)
Rated 0 out of 5
₦485,000.00 – ₦970,000.00Price range: ₦485,000.00 through ₦970,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Item Type | Soybean Meal (50kg) |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
| Size | Half tonne (10 bags), One tonne (20 bags) |
Soybean Derivatives (Soyabean Meal | Full-Fat Soya | Soya Crude Oil)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Full-Fat Soya (50kg), Soya Crude Oil (25L), Soybean Meal (50kg) |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
Sour-sop Seedlings
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Age | 2-6 months |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 15 units |
| Up to Date | UTD |
Bella Rabbit Feed (Weaners and Breeders) 25kg
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Rabbit Feed |
| Suitable For | Rabbits (Breeders and weaners) |
| Presentation | Breeder Pellets (25kg), Weaner Pellets (25kg) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
Topfeed for Layers (Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦18,569.99 – ₦20,009.99Price range: ₦18,569.99 through ₦20,009.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Crumbles, Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Layer Concentrate (TopFeeds Brand | Grower | Layer) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦18,871.99 – ₦20,039.99Price range: ₦18,871.99 through ₦20,039.99
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Feed Concentrate | Layer Concentrate, Grower concentrate Topfeed |
| Concentrate Type | 40% Layer-Concentrate, 30% Layer-Concentrate, 40% Grower-Concentrate |
| Packaging | 25kg bags |
| Minimum Order | 100 bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Embaceryl Antibiotics and Multivitamins -100g
Rated 0 out of 5
₦64,600.00 – ₦129,000.00Price range: ₦64,600.00 through ₦129,000.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Antibiotic and multivitamin medication |
| Species | Livestock, Poultry, Rabbits |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Packaging | 1 carton (100 sachets), 1/2 carton (50 sachets) |
| Country of Origin | Nigeria |
Load more products
Loading...










