Showing 121–132 of 302 resultsSorted by price: high to low
Agriful Biostimulant Fertilizer | 1L
Rated 0 out of 5
₦13,199.99
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Belt Expert | 100ML
Rated 0 out of 5
₦12,500.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 100ml bottles |
| Suitable For | Crop protection |
| Up to Date | UTD |
African Giant Snails and Snail Farming (Volumes 1 and 2)
Rated 0 out of 5
₦9,600.00 – ₦12,000.00Price range: ₦9,600.00 through ₦12,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.82 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Item Type | Ebook Vol. 1, Ebook Vol. 2, HardCopy Vol. 1, HardCopy Vol. 2 |
| Class | Books |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Suitable For | farmers |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Hallakat Insecticide (Emamectin Benzoate | Acetamiprid | 250mL)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Watermelon Sweet Sangria F1 | 10g
Rated 0 out of 5
₦10,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Capacity | 10g |
| Class | Fruits |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Size | 10g |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Divergen-D (DSL Brand | Antimicrobial Drug | 100g)
Rated 0 out of 5
₦10,450.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Veterinary drug |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Antibiotic |
| Packaging | 100g |
| Up to Date | UTD |
Agrovert NPK 20:20:20 | Foliar Fertilizer
Rated 0 out of 5
₦10,000.00
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Poultry Drinker | High-Quality Plastic – Different Sizes
Rated 5.00 out of 5
₦2,935.00 – ₦10,000.00Price range: ₦2,935.00 through ₦10,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1.5l, 10l, 11l with stand, 3l, 3l with stand, 4L, 6l, 8l, 8l with stand, 9l |
Hydrated lime | 25kg
Rated 0 out of 5
₦9,000.00
4.36 out of 5
| Weight | 25000000 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Up to Date | UTD |
Maha F1 Okra Seeds (East West Seed Brand) | 10g
Rated 0 out of 5
₦9,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 20 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | 10g |
Dragon | Herbicide | 1L (Paraquat)
Rated 0 out of 5
₦9,000.00
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Capacity | 1000g |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 1000g |
| Item Type | herbicide |
| Up to Date | UTD |
Fowlpox Vaccine (Large Dose Vial | 500 | 1000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦3,100.00 – ₦8,950.00Price range: ₦3,100.00 through ₦8,950.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of the wet and dry forms of fowl pox in all poultry birds |
| Dose Per Vial | 200-Dose, 500-Dose, 1000-Dose |
Load more products
Loading...










