Top Feed | Chick Mash | 25kg Bag
₦21,780.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Watermelon Kaolack 100g | Treated Seed
₦15,000.00| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Packaging | 500g tin |
| Item Condition | Safe, enclosed, fresh |
| Features | Sowing: 350-400g per hectare, fruit weight is 5 to 6kg |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
Technisem Djamba Eggplant Seeds – 50g
₦42,000.00| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Seed |
| Packaging | 50g tin, 5g Sachet |
Gorontula Fruits (Pack)
Price range: ₦7,000.00 through ₦18,750.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Maxi Pack (100 Pcs), Midi Pack ( 50 Pcs), Mini Pack (15 Pcs) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Gorontula Syrup (100mL | 200mL | 500mL | 1000L)
Price range: ₦7,000.00 through ₦27,000.00| Weight | 500 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 100ml, 1L, 200ml, 500ml |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Tomato Mona F1 50g
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | tomato treated seed |
| Packaging | 50g tin, 5gram tin |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Turbo Feeders (For Poultry) |4kg
Original price was: ₦8,240.00.₦6,900.00Current price is: ₦6,900.00.| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Suitable For | Floor reared poultry (broilers, growers, layers, turkeys etc) |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Sensitive Scale | 12kg (Mini Digital Scale)
₦25,999.99| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6.9 × 3.1 cm |
| Capacity | 11 pounds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | sensitive scale |
| Suitable For | effectively weighing items |
| Up to Date | UTD |
Grafted Hass Healthy Avocado Seedlings
₦15,000.00| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Avocado farming |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Washed and Buffered Cocopeat | 5Kg Blocks
₦17,000.00| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Features | EC: < 0.3ms/cm; pH: 5.8-6.5; Expansion: 15L/kg; Sieve: 6mm |
| Presentation | 5kg bags, 5kg blocks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Type | Washed and Buffered Cocopeat (5kg Bags), Washed and Buffered Cocopeat (5kg Blocks) |
| Up to Date | UTD |
CBPP Vaccine (100 Doses Per Vial)
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack/can |
| Suitable For | For prevention of Cattle pneumonia |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 1 pack conatining 20 vials, 1 vial |
Hybrid F1 Cobra 26 | Tomato Seeds| 5g | 50g
Price range: ₦22,000.00 through ₦135,000.00| Weight | 50 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 50g, 5g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page










