“Auto Continous Band Sealer Machine” has been added to your cart. View cart
Showing 13–24 of 302 resultsSorted by average rating
CBPP Vaccine (100 Doses Per Vial)
Rated 4.00 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack/can |
| Suitable For | For prevention of Cattle pneumonia |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 1 pack conatining 20 vials, 1 vial |
Brown Salt Licks (Salt Blocks | 5kg)
Rated 4.00 out of 5
₦24,000.00
4.67 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Seed Trays (Plastic Nursery Sprouter Tray)
Rated 4.00 out of 5
₦1,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 40 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 105 Holes, 200 Holes |
Hendrix Broiler finisher (Essential | 25kg)
Rated 3.00 out of 5
₦23,756.25
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
AMO Broiler Chicks | Day-Old Birds
Rated 2.33 out of 5
₦43,000.00 – ₦86,000.00Price range: ₦43,000.00 through ₦86,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
| Class | Day Old Noiler Chicks |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
CF Feeds Commercial Layer Pellets – Premium Nutrition for High-Performing Laying Birds
Rated 0 out of 5
₦19,530.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324, Commercial Layer Mash – 324H, Commercial Layer Pellets – 324T |
| Up to Date | UTD |
SK PSD (Denmark Fish Meal | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦195,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Safe |
| Payment Term | Full Payment |
Feed grade DL-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Inclusion in poultry diet |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Feed Additive |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Ovulin (Fish Ovulating Agent/Hormone | 10mL Vial)
Rated 0 out of 5
₦26,500.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Layer Production Protein Concentrate | Hendrix
Rated 0 out of 5
₦90,562.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Feed Concentrate, Layer Concentrate |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Formulation of layer feed |
Hendrix Breeder Concentrate (5% | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦101,062.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Hendrix Broiler Concentrate Starter (For Broilers | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦106,312.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 50kg bag |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
Load more products
Loading...










