Showing 289–300 of 302 resultsSorted by latest
Day Old Broilers (CASCADA Arbor Acres Broiler)
Rated 4.40 out of 5
₦88,000.00
4.43 out of 5
| Item Condition | Live |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
D.I. Grow Organic Foliar Liquid Fertilizer (1 Litre)
Rated 5.00 out of 5
₦14,000.00 – ₦18,500.00Price range: ₦14,000.00 through ₦18,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Liquid fertilizer |
| Presentation | D.I. Grow – Green, D.I. Grow – Red |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 carton (12 1-litre bottles) |
| Up to Date | UTD |
Seed Trays (Plastic Nursery Sprouter Tray)
Rated 4.00 out of 5
₦1,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 40 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 105 Holes, 200 Holes |
Gel fertilizer With Urea (Herogra Brand)
Rated 0 out of 5
₦8,000.00 – ₦63,000.00Price range: ₦8,000.00 through ₦63,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Item Type | Gel fertilizers |
| Presentation | 1 bottle (1L), 1 Carton (12 bottles) |
| Minimum Order | 1 carton (12 1-litre bottles) |
| NAFDAC Reg. Number | A5-0980 |
| Country of Origin | Herogra, Brazil |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
High Pressure Washer (Hot/Cold Water Cleaner)
Rated 4.50 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Pressure Washer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Power control | Motor: 1.7Hp, 1.3kw. Flow rate range: 360-900lit/hr |
| Features | 1800 watts, 2000 watts |
Sour-sop Seedlings
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Age | 2-6 months |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 15 units |
| Up to Date | UTD |
Duroc Pigs (Exotic Species | Weaners | Growers | Adults)
Rated 0 out of 5
₦250,000.00 – ₦790,000.00Price range: ₦250,000.00 through ₦790,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
|---|---|
| Stage | Standard Weaners, Premium Weaners, Standard Growers, Premium Growers, Adults |
Coconut Seedlings (9 Months Seedlings | Hybrid | Dwarf Varieties)
Rated 5.00 out of 5
₦6,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Coconut seedlings |
| Variety | Dwarf Seedling, Hybrid Seedling |
| Age | 2-6 months |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Paper Egg Crates (White | Brown | Bundle of 100 pieces)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Class | Paper Egg Crates |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Maximum Order | 5 Bundles (500 Crates) |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Brown, White |
Feed grade DL-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Inclusion in poultry diet |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Feed Additive |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Feed grade DL-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Inclusion in poultry diet |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Feed Additive |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Miaphos – Liquid Feed Supplement of Poultry (1L)
Rated 0 out of 5
₦16,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Feed Additive |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | healthy and safe |
| Packaging | Plastic container |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










