- Quantity of product Plastic Egg Crate - Bundle of 24 Pieces can not be less than 5
“Plastic Egg Crate – Bundle of 24 Pieces” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 71 resultsSorted by popularity
Maxi Growth (Animal Feed Supplement | 150g)
Rated 0 out of 5
₦2,050.00
4.88 out of 5
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Metal Seed Planter – Chinese Model
Rated 0 out of 5
₦75,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
Efia Hot Pepper Seeds (East West Seed Brand) | 5g
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Country of Origin | Thailand |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Packaging | 5g Sachets |
Plastic Egg Crate – Bundle of 24 Pieces
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Seed Planter – Double Compartment
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 22000 g |
|---|---|
| Suitable For | Simultaneous planting of seeds and application of fertilizer |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Country of Origin | China |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | HTC-1 |
| Up to Date | UTD |
Pig Nipple Drinker (5 Pieces)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Suitable For | Pig drinking system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Minimum Order | 5 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Vechta, Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Roundup Herbicide | (Glyphosate)
Rated 5.00 out of 5
₦10,000.00
4.36 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Minimum Order | 1 carton (12 1-litre bottles) |
| Item Type | Non- selective herbicide |
| Features | RoundUp 360, RoundUp Turbo |
| Class | Commercial and agricultural class |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Control of early weeds (annual and perennial broad-leaf weeds and grasses). |
| Country of Origin | Mosanto Europe N.V.: Antwerpen, Belgium |
| Up to Date | UTD |
Lock Coupling for Drip Irrigation (Joiner | 100 Pcs/Pack)
Rated 0 out of 5
₦21,500.00
5 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Packaging | 100 pieces per pack |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Sarosate (Weedkiller | Systemic Herbicide) -1L
Rated 0 out of 5
₦5,999.99
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Systemic Herbicide |
| Class | Commercial and agricultural class |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Presentation | 1 bottle (1L), 1 Carton (12 bottles) |
| Suitable For | Control of early weeds (annual and perennial broad-leaf weeds and grasses). |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Up to Date | UTD |
Maha F1 Okra Seeds (East West Seed Brand) | 10g
Rated 0 out of 5
₦9,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 20 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | 10g |
Electric Hand Debeaker (220V/150W)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










