Showing 1–12 of 141 resultsSorted by price: low to high
Regular Drinkers For Chicks (4 and 10 Liters) –
Rated 4.67 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Colour | Drinker drum: White. Drinker tray: Red, Single, double and multiple colours all available |
| Item Condition | New |
| Suitable For | Poultry |
| Size | 10 Litres, 4 Litres, 6 units of 4 litres |
Digecid-Feed Acidifier For Poultry And Swine
Rated 0 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Suitable For | Livestock feed |
| Item Type | Feed additive |
| Species | Poultry | Swine |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Weight | 10kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Minimum Order | 1 satchet/ bag |
OregoPlus Oral (Etheric Essential Oils) For Livestock
Rated 0 out of 5
₦3,100.00 – ₦27,435.00Price range: ₦3,100.00 through ₦27,435.00
4.96 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Essential oil (oral solution) |
| Suitable For | Administration in livestock drinking water, Natural anti-oxidant and growth enhancer |
| Features | Essential oils from oregano, thyme, tea tree and anise, High feed efficiency and return on investment, Responsible non-antibiotic growth enhancement |
| Presentation | 1 litre, 100ml, 500ml |
| Packaging | Bottles and canisters |
| Item Condition | Imported, New |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
NUFOCOLI + NUFOSALM (Probiotic, Acidifier, Antimicrobial Feed Additive)
Rated 0 out of 5
₦5,638.00 – ₦137,095.00Price range: ₦5,638.00 through ₦137,095.00
5 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Feed additive |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Item Condition | Imported, New |
| Size | 1kg, 25kg |
| Packaging | 1kg package, 25kg bags |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Germany |
APA Ultra Strepen P
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Antibiotic powder |
| Suitable For | Poultry farmers, Veterinarians |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
Stalosan F (Disinfectant Powder | Hygiene Solutions for Litter)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Item Type | Litter control | Hygiene solution |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Environmental application | Litter application, Pathogen control |
| Packaging | 15kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Improved Farm Tricycle Cart (2020 Model)
Rated 0 out of 5
| Weight | 400000 g |
|---|---|
| Dimensions | 330 × 120 × 132 cm |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Livestock, Piglets, Poultry farmers, Transportation, Veterinarians |
| Country of Origin | China |
| Payment Term | Full Payment |
| Warranty | 12 months |
| Estimated delivery (working days) | in 2 to 4 weeks |
| Up to Date | UTD |
| Brand | Dayun (150cc), Fenco (200cc), Jincheng (175cc), Lifan (200cc), Rongxing (200cc), Royal (200cc) |
The Organic Garden – Green and Easy (Hardcopy Book)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Book |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Features | Features important topics on organic farming |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Feed Pelleting Machine (3 Phase – Electric Powered Model)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Dry Pelleting Machine |
| Capacity | Small capacity (100-150kg/hr), Medium capacity (200-250kg/hr) |
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
Cattle Crush (With Weight Measurement)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Features | Cattle crush equipped with weighing scale, Durable material |
| Suitable For | Restraint, feeding, medical procedures, Weighing large animals |
| Item Condition | New |
Ridomil Gold Fungicide (Syngenta Brand | 250g Bottles | 50g Sachets)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Weight | 250g, 50g |
| Class | Fungicide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 250g bottles, 250g sachets, 50g sachets |
| Up to Date | UTD |
CYK Single Milking Machine (Mobile Type | Silicone Liner | DR05010 Model)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 47000 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 70 × 90 cm |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Automatic milking of dairy animals |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










