“Prema | Red Onion | 100g” has been added to your cart. View cart
Showing 25–36 of 141 resultsSorted by popularity
Poultry Drug Combo – Mini
Rated 0 out of 5
₦60,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 2500 g |
|---|---|
| Class | Antibiotics and Multivitamin |
| Item Condition | New, Safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Weight | 2500g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Gas Brooder with Infrared Functions(1000 | 2000 Chicks Capacity)
Rated 3.00 out of 5
₦107,000.00 – ₦178,000.00Price range: ₦107,000.00 through ₦178,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 13000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 2000 birds |
| Up to Date | UTD |
Liver Vital Liquid | For Liver in Poultry Birds
Rated 0 out of 5
₦17,500.00 – ₦69,200.00Price range: ₦17,500.00 through ₦69,200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 1L, 5L |
| Item Type | Liver Supplement |
| Suitable For | Poultry |
Atlas Egg Formula (150g)
Rated 0 out of 5
₦4,600.00
5 out of 5
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Packaging | 100g sachet |
| Class | Antibiotics and Multivitamin |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Egg formula soluble powder |
| Up to Date | UTD |
Hendrix Broiler Starter Feed | 25kg
Rated 0 out of 5
₦28,612.50
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Broiler chicks |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 25kg |
| Item Type | Broiler starter |
Imported Defeathering Machine (Electric-Powered |Small | Medium |Big)
Rated 0 out of 5
₦405,000.00 – ₦625,215.50Price range: ₦405,000.00 through ₦625,215.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 40000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Imported, New |
| Up to Date | UTD |
| Size | Big, Medium, Small |
Top Feed | Chick Mash | 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦21,780.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
DOC Drug Combo – Maxi
Rated 0 out of 5
₦170,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 4500 g |
|---|---|
| Item Condition | New, Safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Poultry production |
| Weight | 4500g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Egg Incubator ( 64 |128 | 192 | 256 | 320 | 380| 1000 Eggs Capacity) – Electric Powered/Temperature and Humidity Alarm/Automatic Egg-Turning Sensors.
Rated 0 out of 5
₦200,000.00 – ₦1,955,000.00Price range: ₦200,000.00 through ₦1,955,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 18amp, 220V |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 1000 Eggs Capacity, 128 Eggs Capacity, 192 Eggs Capacity, 256 Eggs Capacity, 320 eggs capacity, 380 Eggs Capacity, 64 Eggs Capacity |
Prema | Red Onion | 100g
Rated 0 out of 5
₦30,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
NUFOTOX PRO (Mycotoxicosis Control | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦4,000.00 – ₦72,000.00Price range: ₦4,000.00 through ₦72,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Size | 1kg, 25kg |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
NUFOCARE POWDER(P) – (Natural Growth Promoter and Amplifier | Acidifier | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦7,950.00 – ₦141,100.00Price range: ₦7,950.00 through ₦141,100.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Acidifier, Natural growth promoter |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Size | 1kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Load more products
Loading...










