“Farm Overall Fabric | Protective Body Wear” has been added to your cart. View cart
Showing 85–96 of 145 resultsSorted by price: low to high
Hanging Plastic Feeder For Poultry (8kg Feed Capacity)
Rated 0 out of 5
₦19,500.00
4 out of 5
| Weight | 1800 g |
|---|---|
| Capacity | Each feeder has a capacity of 5-10 kg of feed at a time. Each feeder serves about 14 birds at once |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |
Amivit Solutions | Liquid | 1L | 5L
Rated 0 out of 5
₦20,500.00 – ₦77,025.00Price range: ₦20,500.00 through ₦77,025.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Multivitamin |
| Packaging | 1L Keg, 5 Litres kegs |
| Suitable For | Poultry |
Automatic Bell Drinkers For Poultry (With Elongated Bell | Indian Model)
Rated 0 out of 5
₦21,000.00
4.78 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Suitable For | Poultry (broilers, layers, breeders etc) |
| Item Condition | New |
| Accessories | Bell, Clip, 20 m Nylon cord, Cord adjuster, Handle hook, Water level adjuster, Mechanism lock collar, Washer and washer support, Down sprout, Flexible tube (3 m per drinker), Hanger rod, Hanger ballast nut, Ballast bottle |
| Optional accessories | Saddle connector, In-line shut off, Reducer, Nipple |
| Outer lip circumference | 42.5 |
Farm Overall Fabric | Protective Body Wear
Rated 0 out of 5
₦21,000.00
| Weight | 800 g |
|---|---|
| Class | protective wears |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | user protection |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Top Feed | Chick Mash | 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦21,780.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Hybrid F1 Cobra 26 | Tomato Seeds| 5g | 50g
Rated 0 out of 5
₦22,000.00 – ₦135,000.00Price range: ₦22,000.00 through ₦135,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 50g, 5g |
Ansal F1 Tomato Seeds | 5g |1000 Seeds | 10g
Rated 0 out of 5
₦23,000.00 – ₦52,000.00Price range: ₦23,000.00 through ₦52,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Suitable For | Tomato production |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | hybrid tomato seeds |
| Packaging | 1000 Seeds, 10g Sachets, 5g Sachets |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Sensitive Scale | 12kg (Mini Digital Scale)
Rated 0 out of 5
₦25,999.99
0 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6.9 × 3.1 cm |
| Capacity | 11 pounds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | sensitive scale |
| Suitable For | effectively weighing items |
| Up to Date | UTD |
Chicken Egg Transfer Box (ARI Brand | 240 Eggs Capacity)
Rated 0 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Capacity | About 180 eggs |
| Suitable For | Temporary storage and transportation of eggs |
| Up to Date | UTD |
Tomato Mona F1 50g
Rated 0 out of 5
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | tomato treated seed |
| Packaging | 50g tin, 5gram tin |
Clip Nipple – (Pack of 100 Pieces)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Recommended PVC Pipe Size | 3/4 inch pipe |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Hendrix Broiler Starter Feed | 25kg
Rated 0 out of 5
₦28,612.50
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Broiler chicks |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 25kg |
| Item Type | Broiler starter |
Load more products
Loading...










