“Top Feeds Broiler Finisher (Mash | 25kg)” has been added to your cart. View cart
Showing 13–24 of 43 resultsSorted by latest
New Hope (Grower Mash – 322 | Grower Pellets – 322T | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦15,786.00 – ₦16,626.00Price range: ₦15,786.00 through ₦16,626.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry birds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Layer birds from 9 to 15 weeks |
| Feed Line | Grower Mash – 322, Grower Pellets – 322T |
| Up to Date | UTD |
New Hope Layer Mash (Professional Layer Mash – 324
Rated 0 out of 5
₦17,938.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324 |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Feeds Finisher – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Broiler finisher feed |
| Class | Broiler Finisher Mash, Broiler Finisher Pellets |
| Suitable For | Broiler Finishers |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | broiler finisher (pelleted) |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Size | 25kg |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Broiler Super Starter |Mash | Crumble
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Item Type | Broiler Super Starter Feed, Crumble, Mash |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Poultry |
Hendrix Broiler Starter Feed | 25kg
Rated 0 out of 5
₦28,612.50
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Broiler chicks |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 25kg |
| Item Type | Broiler starter |
Pre Lay Mash (Chikun Feed)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer mash |
| Suitable For | Layers (19-45 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
TopFeeds Grower Mash – 25kg
Rated 0 out of 5
₦19,990.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Grower feed |
| Class | Grower Crumbles, Grower Mash |
| Suitable For | Growing birds |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Top Feeds Broiler Finisher (Mash | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦22,500.40
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Broiler finisher feed |
| Class | Broiler Finisher Mash, Broiler Finisher Pellets |
| Suitable For | Broiler Finishers |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
DiCalcium Phosphate DCP ( 18%P | Feed Grade | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦95,000.00
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Item Type | Dicalcium phosphate |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Up to Date | UTD |
Creep Feed (for Piglets | 25kg Feed | Terratiga)
Rated 0 out of 5
₦46,000.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Creep feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Piglets |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










