Showing 13–24 of 43 resultsSorted by popularity
New Hope Broiler Finisher Feed (Pelleted Feed | Professional Line – 512 | Commercial Line – 512T) – 25kg
Rated 0 out of 5
₦21,015.00 – ₦23,535.00Price range: ₦21,015.00 through ₦23,535.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Feed Line | Professional (512), Commercial (512T) |
| Class | Finishers feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
TopFeed Broiler Finisher Feed (Mash | Pellets) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦21,408.40 – ₦22,740.00Price range: ₦21,408.40 through ₦22,740.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Broiler finisher feed |
| Class | Broiler Finisher Mash, Broiler Finisher Pellets |
| Suitable For | Broiler Finishers |
| Packaging | 25kg bags |
Chick Mash (Hybrid Brand) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Super Starter for Broiler Chicks (TopFeeds Brand | Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦8,310.00 – ₦8,450.00Price range: ₦8,310.00 through ₦8,450.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash, Poultry super starter feed |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Superstarter Crumbles, Superstarter Mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
New Hope Layer Mash (Professional Layer Mash – 324
Rated 0 out of 5
₦17,938.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324 |
| Up to Date | UTD |
TopFeeds Grower Mash – 25kg
Rated 0 out of 5
₦19,990.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Grower feed |
| Class | Grower Crumbles, Grower Mash |
| Suitable For | Growing birds |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Topfeed for Layers (Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦18,569.99 – ₦20,009.99Price range: ₦18,569.99 through ₦20,009.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Crumbles, Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Hendrix Broiler Starter Feed | 25kg
Rated 0 out of 5
₦28,612.50
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Broiler chicks |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 25kg |
| Item Type | Broiler starter |
Hendrix Broiler finisher (Essential | 25kg)
Rated 3.00 out of 5
₦23,756.25
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Load more products
Loading...










