Showing 13–24 of 97 resultsSorted by latest
Washed and Buffered Cocopeat | 5Kg Blocks
Rated 0 out of 5
₦17,000.00
5 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Features | EC: < 0.3ms/cm; pH: 5.8-6.5; Expansion: 15L/kg; Sieve: 6mm |
| Presentation | 5kg bags, 5kg blocks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Type | Washed and Buffered Cocopeat (5kg Bags), Washed and Buffered Cocopeat (5kg Blocks) |
| Up to Date | UTD |
Magnesium Sulphate (Doris Brand | 25kg |50kg)
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 25kg bag, 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Suitable For | crops and soils |
DOC Drug Combo – Maxi
Rated 0 out of 5
₦170,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 4500 g |
|---|---|
| Item Condition | New, Safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Poultry production |
| Weight | 4500g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
India Poultry Gas Brooders – 1000 & 4000 Chicks Capacity
Rated 0 out of 5
₦105,000.00 – ₦300,000.00Price range: ₦105,000.00 through ₦300,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 4000 birds |
Palm Harvester/Cutter | Motorized Machine – Chinese Model
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | oil palm harvesting |
| Features | gasoline engine, 2 cycles, single-cylinder, forced air-cooled |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | palm harvester/cutter with a shovel-like blade, palm harvester/cutter with sickle |
Electric Fogger With A Hanger (Sprinkler System)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Item Type | electric fogger |
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | High Capacity Electric Fogger |
| Colour | Black, Blue, Red, Silver, White |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
New Hope Layer Ration (Commercial | Mash | Pellet | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦16,185.00 – ₦16,909.50Price range: ₦16,185.00 through ₦16,909.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Mash 324H, Pellet 324T |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
Pen Fogger | High Pressure | For Poultry| Pack of 50 Pcs
Rated 0 out of 5
₦150,000.00 – ₦237,500.00Price range: ₦150,000.00 through ₦237,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | Four-way fogger, One way fogger |
| Up to Date | UTD |
Feed Pelletizer (Size 32/42/52)
Rated 0 out of 5
₦125,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Dry Pelleting Machine |
| Item Condition | Imported, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Power control | Manual, requires petrol/electric motors for functionality. |
| Suitable For | Pelletizing animal feeds |
| Variety | Size 32, Size 42, Size 52 |
| Up to Date | UTD |
Layer premix | For Layers | 25kg
Rated 0 out of 5
₦8,400.00 – ₦63,800.00Price range: ₦8,400.00 through ₦63,800.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | layers premix |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | layers |
| Up to Date | UTD |
| Size | 2.5kg, 25kg |
Broiler Premix (For Broiler Production | 2.5kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦11,500.00 – ₦75,000.00Price range: ₦11,500.00 through ₦75,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Premix Finisher |
| Packaging | 2.5Kg bags, 25kg bag |
| Suitable For | Broiler Finishers |
Hybrid Layer Pellet – 25kg Bags
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Pellets |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | layer pellet |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










