Showing 25–36 of 43 resultsSorted by popularity
Hybrid Broiler Super Starter |Mash | Crumble
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Item Type | Broiler Super Starter Feed, Crumble, Mash |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Poultry |
Skretting Fish Meal – Premium Marine Protein for Aquaculture Success
Rated 0 out of 5
₦26,705.00 – ₦43,600.00Price range: ₦26,705.00 through ₦43,600.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Hendrix Broiler Starter (Essential | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦24,675.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
DiCalcium Phosphate DCP ( 18%P | Feed Grade | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦95,000.00
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Item Type | Dicalcium phosphate |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Up to Date | UTD |
Creep Feed (for Piglets | 25kg Feed | Terratiga)
Rated 0 out of 5
₦46,000.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Creep feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Piglets |
| Up to Date | UTD |
Feed Grade Methionine (For Livestock | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦178,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Vitamin C (Feed Grade | Pre-Order | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦9,600.99 – ₦240,000.99Price range: ₦9,600.99 through ₦240,000.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
PF-PRIMETOX (Broad Spectrum Toxin Binder) – Advanced Mycotoxin Control for Animal Feed
Rated 0 out of 5
₦58,750.00
TopFeeds Starter Feed (Broilers Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦23,654.75 – ₦24,650.50Price range: ₦23,654.75 through ₦24,650.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler Starter |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Broiler starter crumbles, Broiler starter mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
CF Feeds Commercial Layer Pellets – Premium Nutrition for High-Performing Laying Birds
Rated 0 out of 5
₦19,530.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324, Commercial Layer Mash – 324H, Commercial Layer Pellets – 324T |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










