Showing 25–36 of 97 resultsSorted by price: low to high
Livacox T (For Broilers | 1000-Dose | 5000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of coccidiosis in broiler chickens |
| Dose Per Bottle | 1000 Dose, 5000 Dose |
Livacox Q (For Layers | 1000-Dose | 5000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of coccidiosis in commercial breeders and layer chickens |
| Dose Per Bottle | 1000 Dose, 5000 Dose |
Hybrid Chick Feed | Crumbles – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed, Grower Mash, Layer feed (pullets) |
| Suitable For | Poultry chicks, Pullets (layer chicks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Consistency | Mash, Crumble |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Grower Feed | Crumble – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Grower feed |
| Class | Grower Crumbles, Grower Mash |
| Suitable For | Growing birds |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Layer Pellet – 25kg Bags
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Pellets |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | layer pellet |
| Up to Date | UTD |
Palm Harvester/Cutter | Motorized Machine – Chinese Model
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | oil palm harvesting |
| Features | gasoline engine, 2 cycles, single-cylinder, forced air-cooled |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | palm harvester/cutter with a shovel-like blade, palm harvester/cutter with sickle |
Magnesium Sulphate (Doris Brand | 25kg |50kg)
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 25kg bag, 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Suitable For | crops and soils |
AI Kit for Pigs
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Item Type | |
| Suitable For |
Feed grade L-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Inclusion in livestock feed |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Country of Origin | Buatan, Malaysia, Seoul, South Korea |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










