Showing 565–576 of 1185 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Stackable Plastic Fruit Baskets” has been added to your cart. View cart
Plastic Flip-Top Feeders | For Brooder Birds
Rated 0 out of 5
₦2,700.00
4.88 out of 5
| Weight | 700 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Up to Date | UTD |
| Colour | Green, Red, Yellow |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Mantis Tiller (Power Cultivator | Gas/Oil) – Chinese Model
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Bag Closing Machine (Electric-Powered)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 31 × 56.5 cm |
| Country of Origin | India |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| guarantee | No guarantee |
| Item Condition | Imported-Durable and sturdy |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
Disc Plough | 3 Discs
Rated 0 out of 5
| Weight | 300000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Type | |
| Item Condition | Heavy duty, Imported-Durable and sturdy, New |
| No. of Discs | 3 |
| Operator Speed | 5 – 6.5 kmph |
| Suitable For | |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
Farm Helmets | Protective Head Wear
Rated 0 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Class | protective wears |
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | user protection |
Farm Overall Fabric | Protective Body Wear
Rated 0 out of 5
₦21,000.00
| Weight | 800 g |
|---|---|
| Class | protective wears |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | user protection |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Rubber Hand gloves | Protective Farm Wear
Rated 0 out of 5
₦7,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | protective wears |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | user protection |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Electric Pulveriser | Vertical Mixer with Hammer Mill – 2 tons
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 450000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
| Item Condition | New |
| Item Type | |
| Features |
Feed Mill Crusher | Mechanical Vertical Mixer |Electric With Electric Motor (1 Ton Capacity)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 200000 g |
|---|---|
| Features | |
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
| Item Condition | New |
Mesh For Battery Cage | 2mm Thickness
Rated 0 out of 5
| Weight | 600 g |
|---|---|
| Packaging/ features | Semi-automatic drinking system Premium feeding system to avoid feed wastage Durable frames for the cages Good quality connecting fittings |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Type | |
| Item Condition | New |
| Suitable For | Battery Cage |
Binding wire | For Battery Cages
Rated 0 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Suitable For | Poultry production |
| Estimated delivery (working days) | |
| Item Type | |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
Load more products
Loading...










