Showing 49–60 of 60 resultsSorted by price: low to high
Cattle Weighing Scale (3 tonnes Capacity )
Rated 0 out of 5
₦690,000.00
4.6 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | 4 to 6 weeks |
| Up to Date | UTD |
Hammer Mill Imported (500kg/Hr) | 4.5hp | Petrol Engine
Rated 0 out of 5
₦730,000.00
0 out of 5
| Weight | 60000 g |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 64 × 100 cm |
| Class | Outdoor equipment |
| Features | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | 1Ton/hr, 2Ton/hr, Imported, Locally fabricated |
| Size | 60Kg |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Suitable For | grinding items |
| Weight | 60kg |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Up to Date | UTD |
Large Dewatering Machine – Locally Assembled | DM-001-MOD2026
Rated 0 out of 5
₦738,000.00
0 out of 5
| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
Garri Sifter – Locally Assembled | GS-001-MOD2025
Rated 0 out of 5
₦980,000.00
0 out of 5
| Item Condition | New |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Item Type | Large Garri Sifter |
| Up to Date | UTD |
Rice Destoner (1 Tonne/Hr)
Rated 0 out of 5
₦1,200,000.00
0 out of 5
| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, New, portable and safe |
| Item Type | destoner |
| Features | destoner, High productivity, Low noise |
| Capacity | 1 tonne / hr |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
Large Cassava Peeler – Locally Assembled | 2.5 – 3 tons/hr. | PE-001-MOD2026
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Manure Scraper (Electric Powered | 2/3 Blades Models)
Rated 0 out of 5
₦2,495,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Manure Dryer (2 Tonnes Capacity)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 600000 g |
|---|---|
| Class | Livestock equipment |
| Up to Date | UTD |
Combined Rice Processing Machine (Processing Line | 15 Ton Capacity Per Day)
Rated 0 out of 5
₦16,330,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 200000 g |
|---|---|
| Item Type | rice milling machine |
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | Rice milling |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Duecinox Yogurt Maker – Stainless Steel Electric Yogurt Production System
Rated 0 out of 5
₦114,950,000.00
0 out of 5










