Showing 121–132 of 200 resultsSorted by popularity
Hyla Rabbits (Commercial Breed | Weaners | Growers | Adults | 3 Females + 2 Males)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Live rabbits |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Country of Origin | Nigeria |
| Features | White coat, erect ears, hardy breed |
| Minimum Order | 1 colony (5 rabbits) |
| Payment Term | Full Payment |
Supreme Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦63,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Large Cassava Peeler – Locally Assembled | 2.5 – 3 tons/hr. | PE-001-MOD2026
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Piperanor WSP (Jubaili Brand | 100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦4,500.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Veterinary drug |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 100g |
| Item Condition | Safe |
| Payment Term | Full Payment |
Evisceration Table (For Poultry Processing | 8ft x 4ft x 4ft)
Rated 0 out of 5
4.56 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | 244 × 122 × 122 cm |
| Class | Processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty, Locally fabricated, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Improved Farm Tricycle Cart (2020 Model)
Rated 0 out of 5
| Weight | 400000 g |
|---|---|
| Dimensions | 330 × 120 × 132 cm |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Livestock, Piglets, Poultry farmers, Transportation, Veterinarians |
| Country of Origin | China |
| Payment Term | Full Payment |
| Warranty | 12 months |
| Estimated delivery (working days) | in 2 to 4 weeks |
| Up to Date | UTD |
| Brand | Dayun (150cc), Fenco (200cc), Jincheng (175cc), Lifan (200cc), Rongxing (200cc), Royal (200cc) |
NAGGE MIX® BEEF PREMIX
Rated 0 out of 5
₦26,500.00 – ₦265,000.00Price range: ₦26,500.00 through ₦265,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Premix for beef cattle |
| Suitable For | Inclusion in diet of beef cattle |
| Presentation | 100g sachet, 2.5 kg bag, 25kg bag |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Miaphos – Liquid Feed Supplement of Poultry (1L)
Rated 0 out of 5
₦16,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Feed Additive |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | healthy and safe |
| Packaging | Plastic container |
| Up to Date | UTD |
Palee F1 | Bitter Gourd | 10g
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 10g Sachets |
Agriful Biostimulant Fertilizer | 1L
Rated 0 out of 5
₦13,199.99
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
TurboTox Multi-Action Probiotic
Rated 0 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Feed additive, Inactive yeast | MOS | Diatomaceous earth | Organic acid combination, Probiotic |
| Suitable For | Inclusion in feed, Livestock (poultry, ruminants and swine) |
| Presentation | 10kg, 1kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
Guard Force Powder Herbicide | Post-emergence |100g
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Control of early weeds (annual and perennial broad-leaf weeds and grasses). |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Payment Term | Full Payment |
| Capacity | 1 litre, 100g |
Load more products
Loading...










