“Miaphos – Liquid Feed Supplement of Poultry (1L)” has been added to your cart. View cart
Showing 73–84 of 201 resultsSorted by price: high to low
New Hope Super Starter Crumble (For Chicks | Brand 320 | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦20,059.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Hanging Plastic Feeder For Poultry (8kg Feed Capacity)
Rated 0 out of 5
₦19,500.00
4 out of 5
| Weight | 1800 g |
|---|---|
| Capacity | Each feeder has a capacity of 5-10 kg of feed at a time. Each feeder serves about 14 birds at once |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |
New Hope Layer Concentrate (Brand 3124 | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦19,119.75
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | Formulation of layer feed |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Grafted Hass Healthy Avocado Seedlings
Rated 0 out of 5
₦15,000.00
0 out of 5
| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Avocado farming |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Gorontula Fruits (Pack)
Rated 0 out of 5
₦7,000.00 – ₦18,750.00Price range: ₦7,000.00 through ₦18,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Maxi Pack (100 Pcs), Midi Pack ( 50 Pcs), Mini Pack (15 Pcs) |
New Hope Chick Crumble (Brand 321 | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦18,673.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
EKOPAK Water Resistant Egg Crates(100 Pcs)
Rated 0 out of 5
₦16,700.00 – ₦17,900.00Price range: ₦16,700.00 through ₦17,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 5000000000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | New |
| Minimum Order | A bundle of 100 pieces of crates |
| Model | 30 Eggs Crate (no cover), 6 Eggs Crate (with cover) |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
Washed and Buffered Cocopeat | 5Kg Blocks
Rated 0 out of 5
₦17,000.00
5 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Features | EC: < 0.3ms/cm; pH: 5.8-6.5; Expansion: 15L/kg; Sieve: 6mm |
| Presentation | 5kg bags, 5kg blocks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Type | Washed and Buffered Cocopeat (5kg Bags), Washed and Buffered Cocopeat (5kg Blocks) |
| Up to Date | UTD |
New Hope (Grower Mash – 322 | Grower Pellets – 322T | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦15,786.00 – ₦16,626.00Price range: ₦15,786.00 through ₦16,626.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry birds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Layer birds from 9 to 15 weeks |
| Feed Line | Grower Mash – 322, Grower Pellets – 322T |
| Up to Date | UTD |
Miaphos – Liquid Feed Supplement of Poultry (1L)
Rated 0 out of 5
₦16,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Feed Additive |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | healthy and safe |
| Packaging | Plastic container |
| Up to Date | UTD |
Tecamin Flower Biostimulant | 1L
Rated 0 out of 5
₦16,000.00
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Packaging | 1 liter bottle |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Crop Production |
| Class | Biostimulant |
| Up to Date | UTD |
Perfect Killer (1 Litre Insecticide)
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Class | Broad spectrum contact insecticide |
| NAFDAC Reg. Number | A5-0052 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Jiangsu, China |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










