Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Plant Seedlings
Brazilian Cashew Seedlings (Jumbo | Medium Varieties)
Rated 0 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Item Type | Jumbo Brazilian Cashew, Medium Brazilian Cashew |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Minimum Order | 1000 seedlings |
0 out of 5
Sour-sop Seedlings
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Age | 2-6 months |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 15 units |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
PawPaw Seedlings | 1.5kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Item Type | Seedling |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Mango Seedling (Tommy Atkins)
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Type | edward mango seedlings, julie mango seedlings, kent mango seedlings, ogbomosho mango seedlings, palmer mango seedlings, tommy atkins mango seedlings |
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | Mango production |
DK920 YELLOW Maize Seed – High-Yield | 30KG Bag | DK920 Per KG |DK777 WHITE Maize Seeds |2KG
Rated 0 out of 5
| Up to Date | UTD |
|---|---|
| Variety | DK920, DK777, DK920 Per KG |
Tenera Palm Seedlings
Rated 0 out of 5
₦1,000.00
| Weight | 100000000000000000000000000000 g |
|---|---|
| Class | Seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | Planting |
| Item Type | oil palm seedlings | Tenera |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Ugu Seeds | Seedlings | Pods
Rated 0 out of 5
₦1,000.00 – ₦22,000.00Price range: ₦1,000.00 through ₦22,000.00
| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Pods, Seeds, Ugu seedling |
| Class | Plant seedling |
| Up to Date | UTD |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Planting |
| Features | Climber |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Seed Trays (Plastic Nursery Sprouter Tray)
Rated 4.00 out of 5
₦1,500.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 40 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 105 Holes, 200 Holes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Load more products
Loading...










