Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Agrochemicals
DD Force (Insecticide | 250ml | 40pcs per Carton)
Rated 0 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Broad spectrum contact insecticide |
| Packaging | 250ml bottles |
| Features | 40 pieces per carton |
5 out of 5
Cabrio Duo Fungicide (BASF Brand | 200ml | 1L Bottle)
Rated 0 out of 5
| Class | Fungicide |
|---|---|
| Packaging | 1 liter bottle, 200ml bottle |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Maxi Magna S (Magnesium Sulfate Fertilizer | 25kg |50kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 25kg bag, 50kg bag |
4.36 out of 5
Daksh | Dichlorvos 100% W/V EC | 250ml | 1L
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Group G pesticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 250ml |
| Species | recommended for plants |
| Weight | 250g |
0 out of 5
Fixit-GA (Biological Insecticide | 100g Sachets | 250g Sachets)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | Control of insect damage |
| Packaging | 100g sachets, 250g sachets |
| Presentation | Water-soluble powder (WP) |
4.36 out of 5
Ridomil Gold Fungicide (Syngenta Brand | 250g Bottles | 50g Sachets)
Rated 0 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Weight | 250g, 50g |
| Class | Fungicide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 250g bottles, 250g sachets, 50g sachets |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Maxi K Fertilizer (Soluble Potassium Nitrate | NPK 13-0-46) | 50kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 50kg |
0 out of 5
Boostract (Bio-Stimulant Seaweed Extract )
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Class | Organic plant extract |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Presentation | Liquid |
| Payment Term | Full Payment |
| Size | 200ml, 250ml |
5 out of 5
DSL NeoDine | Lodophor Disinfectant | 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | disinfectant |
| Packaging | 1L Keg |
| Suitable For | Cleaning and Disinfecting |
4.96 out of 5
Magnesium Sulphate (Doris Brand | 25kg |50kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 25kg bag, 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Suitable For | crops and soils |
4.36 out of 5
YaraLiva Nitrabor Fertilizer | 25kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Suitable For | Crop Production |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
4.36 out of 5
Load more products
Loading...










