Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Fertilizers
“Tecamin Flower Biostimulant | 1L” has been added to your cart. View cart
Maxi Magna S (Magnesium Sulfate Fertilizer | 25kg |50kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 25kg bag, 50kg bag |
4.36 out of 5
Maxi K Fertilizer (Soluble Potassium Nitrate | NPK 13-0-46) | 50kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 50kg |
0 out of 5
Boostract (Bio-Stimulant Seaweed Extract )
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Class | Organic plant extract |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Presentation | Liquid |
| Payment Term | Full Payment |
| Size | 200ml, 250ml |
5 out of 5
Magnesium Sulphate (Doris Brand | 25kg |50kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 25kg bag, 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Suitable For | crops and soils |
4.36 out of 5
YaraLiva Nitrabor Fertilizer | 25kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Suitable For | Crop Production |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
4.36 out of 5
Tecamin Flower Fertilizer | Biostimulant | 1L
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 1 liter bottle |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Crop Production |
| Class | Biostimulant |
4.36 out of 5
NoduMax Legume Inoculant (100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Load more products
Loading...










