Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Fertilizers
Platinum 701 F1 (100 Seeds) + Force up (1L) + Saaf (250g) + Free Nursery Bags (1Bundle)
Rated 0 out of 5
₦48,000.00
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Diammonium Phosphate Fertilizer (DAP) | 18-46-0 | (50KG) | Local
Rated 0 out of 5
₦38,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Size | 50kg |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Nutriplant Organic Plus Fertilizer (NOPF) | 100ml | 1 Ltr
Rated 0 out of 5
₦7,500.00 – ₦34,500.00Price range: ₦7,500.00 through ₦34,500.00
| Size | 1 litre, 100 ml |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
HONEST COMPOST | ORGANIC BLACK EARTH
Rated 0 out of 5
₦32,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
MAGIC MIX| ORGANIC BLACK EARTH | | BLACK EARTH POTTING MIX
Rated 0 out of 5
₦31,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Potassium Humate Plus 1kg
Rated 0 out of 5
₦7,000.00 – ₦30,000.00Price range: ₦7,000.00 through ₦30,000.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| weight | 100Gram, 1Kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Super Phosphate
Rated 0 out of 5
₦25,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Agricultural fertilizer |
| Item Condition | safe to use |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
SUPER STEM NITROGEN AMENDMENT | ORGANIC BLACK EARTH | 1LITRE SPRAY
Rated 0 out of 5
₦22,000.00
| Up to Date | UTD |
|---|
0 out of 5
PRO-LIFE PLANT ENERGISER | ORGANIC BLACK EARTH | 1LITRE SPRAY CAN
Rated 0 out of 5
₦22,000.00
| Up to Date | UTD |
|---|
0 out of 5
Load more products
Loading...










