Search products
Price filter
Sort by
Treated Crop Seeds
Premier Seeds Maize | Oba Super-6 Maize Seeds (Pro-Vitamin A Maize) | Oba 98 (White Maize Seeds) | 2kg
Rated 4.00 out of 5
₦6,000.00 – ₦7,000.00Price range: ₦6,000.00 through ₦7,000.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Varieties | Oba Super-6 Maize Seeds, Oba 11 (White Maize Seeds), Oba Super 2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Efia Hot Pepper Seeds (East West Seed Brand) | 5g
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Country of Origin | Thailand |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Packaging | 5g Sachets |
4.88 out of 5
Piquante Red F1 Hot Pepper Seeds | 500 Seeds
Rated 0 out of 5
₦30,000.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Packaging | 5g |
| Species | Red Pepper |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Maradona F1 (Dwarf Papaya | 100 Seeds)
Rated 5.00 out of 5
₦22,000.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Seeds per Sachet | 100 Seeds |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Hybrid F1 Cobra 26 | Tomato Seeds| 5g | 50g
Rated 0 out of 5
₦22,000.00 – ₦135,000.00Price range: ₦22,000.00 through ₦135,000.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 50g, 5g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Cowpea Seeds | Per kg
Rated 0 out of 5
₦6,000.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Net contents | 1 kg |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Treated Seeds |
| Species | Vigna unguiculata |
| Suitable For | Planting |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Washed and Buffered Cocopeat | 5Kg Blocks
Rated 0 out of 5
₦17,000.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Features | EC: < 0.3ms/cm; pH: 5.8-6.5; Expansion: 15L/kg; Sieve: 6mm |
| Presentation | 5kg bags, 5kg blocks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Type | Washed and Buffered Cocopeat (5kg Bags), Washed and Buffered Cocopeat (5kg Blocks) |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Maha F1 Okra Seeds (East West Seed Brand) | 10g
Rated 0 out of 5
₦9,000.00
| Weight | 20 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | 10g |
4.88 out of 5
Elghali Watermelon F1 Seeds (Syngenta Brand |1000 Seeds)
Rated 0 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Features | Large oval-shaped fruits. |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Prema | Red Onion | 100g
Rated 0 out of 5
₦30,000.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Platinum 701 F1 Tomato Seeds (East West Seed | 5g)
Rated 0 out of 5
₦23,000.00
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 5g Sachets |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Padma 108 F1 Tomato Seeds (East West Seed | 5g)
Rated 0 out of 5
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | 10g, 5g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










