Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Filter by Power
Agricultural Equipment Offers
“Platform Scale – 3 to 5 tonne Capacity” has been added to your cart. View cart
Paper Egg Crates (White | Brown | Bundle of 100 pieces)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Class | Paper Egg Crates |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Maximum Order | 5 Bundles (500 Crates) |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Brown, White |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Aquafeed Production, Economics; Health Impact on Fish Management (2020 Edition)
Rated 4.50 out of 5
₦12,000.00
| Presentation | HardCopy Book, PDF Ebook |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.82 out of 5
OFFER: Gas Brooder with Infrared Functions (1000 Capacity) + 1 FREE HTC thermometer
Rated 0 out of 5
| Weight | 5000000000 g |
|---|
Kitchen Digital Weight Scale | For Accuracy
Rated 0 out of 5
₦7,500.00
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Class | electronic scale |
| Colour | Black |
| Digital LED display | big LCD with backlight |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Item Type | digital hanging scale |
| Suitable For | Grading, Weighing |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Platform Scale – 3 to 5 tonne Capacity
Rated 0 out of 5
| Weight | 75000 g |
|---|---|
| Dimensions | 101 × 101 cm |
| Colour | Black, Blue, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator | wide 180° viewing angle. |
| Item Type | Floor weighing scale |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Features | Durable heavy duty steel structure, Rust proof coating, Sleek design, Wide platform for weighing large packages |
| Item Condition | Imported, New |
| Capacity | 3tonnes walk-in scale, 5tonnes walk-in scale |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Electric Scalding Machine | 70 Litres | 120 Litres
Rated 4.00 out of 5
| Weight | 16000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | Chicken scalding machine |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Slaughterhouse poultry processing |
| Electric Power | 2-3 kW |
| Operational capacity | 5-10 birds per batch |
| Packaging | Wooden boxes |
| Power control | 220v – 240v/50Hz-60Hz |
| Country of Origin | China |
| Capacity | 120 litres, 70 litres |
4.78 out of 5
PLASTIC CRATE FOR CHICKEN TRANSPORTATION
Rated 0 out of 5
| Up to Date | UTD |
|---|
0 out of 5
Pelletizing Machine
Rated 0 out of 5
₦1,250,000.00 – ₦4,570,000.00Price range: ₦1,250,000.00 through ₦4,570,000.00
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 150-200kg/h, 200-300kg/h, 400-500kg/h, 800-1000kg/h |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Locally Fabricated Battery Cage – (Various Birds Capacity Battery Cage With Imported PVC Feeder)
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 120 birds, 128 birds, 160 birds, 96 birds |
4.56 out of 5
GALVANIZED FEED TROUGH
Rated 0 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
WH-A08 Portable Electronic Scale (LCD | Max 50kg | With Hanging Hook/Backlight)
Rated 0 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Capacity | 50kg |
| Class | electronic scale |
| Colour | Black |
| Digital LED display | big LCD with backlight |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Item Type | digital hanging scale |
| Suitable For | Grading, Weighing |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Load more products
Loading...










