Discounted Shipping Offers
“Moisture Meter For Grains” has been added to your cart. View cart
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 5.00 out of 5
₦9,000.00 – ₦9,950.00Price range: ₦9,000.00 through ₦9,950.00
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Multifunctional Crop Thresher
Rated 0 out of 5
| Weight | 500000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Item Type | With Electric Motor, With Petrol Engine |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Paper Egg Crates (White | Brown | Bundle of 100 pieces)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Class | Paper Egg Crates |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Maximum Order | 5 Bundles (500 Crates) |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Brown, White |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Plastic Transport Crate for Live Poultry with Access Door
Rated 0 out of 5
₦40,000.00 – ₦58,200.00Price range: ₦40,000.00 through ₦58,200.00
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 58 × 29 cm |
| Item Type | Chicken transport crate |
| Suitable For | Poultry (broilers, layers, breeders etc) |
| Item Condition | New |
| Features | Convenient handling, Durable material, Well aerated |
| Capacity | 20 to 25 adult birds |
| Up to Date | UTD |
| Size | Big, Small |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)
Rated 5.00 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Country of Origin | China |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | HTC-1 |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Pig Nipple Drinker (5 Pieces)
Rated 5.00 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Suitable For | Pig drinking system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Minimum Order | 5 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Vechta, Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Hybrid F1 Cobra 26 | Tomato Seeds| 5g | 50g
Rated 0 out of 5
₦22,000.00 – ₦135,000.00Price range: ₦22,000.00 through ₦135,000.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 50g, 5g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Automatic Poultry Beak Trimming Machine with Counter – Debeaker
Rated 0 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 22 × 21 cm |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Moisture Meter For Grains
Rated 0 out of 5
₦29,999.99
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Imported, New |
0 out of 5
Platinum 701 F1 (100 Seeds) + Force up (1L) + Saaf (250g) + Free Nursery Bags (1Bundle)
Rated 0 out of 5
₦48,000.00
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Bag Closing Machine (Electric-Powered)
Rated 0 out of 5
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 31 × 56.5 cm |
| Country of Origin | India |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| guarantee | No guarantee |
| Item Condition | Imported-Durable and sturdy |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Cattle Weighing Scale (3 tonnes Capacity )
Rated 0 out of 5
₦690,000.00
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | 4 to 6 weeks |
| Up to Date | UTD |
4.6 out of 5
Load more products
Loading...










