Search products
Price filter
Sort by
Books
The Power of Crop Rotation: A Guide to Improving Soil Fertility and Maximizing Crop Yields
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
Mega-Broiler Concept (Production, Economics and Marketing), Sept 2024 edition
Rated 0 out of 5
₦12,000.00
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
4.82 out of 5
A-Z of Poultry Farming in Nigeria (e-Book)
Rated 0 out of 5
₦2,500.00
| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Automatic Incubators: Everything You Need to Know to Get Started (e-Book)
Rated 0 out of 5
| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Formulating Feeds: The Roles of 11 Essential Feed Ingredients (e-Book)
Rated 0 out of 5
₦2,500.00
| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Farm Management Book (Livestock and Crop Farms | 2022 Edition)
Rated 0 out of 5
₦7,500.00
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
4.88 out of 5
Aquaculture Systems & System Designing (2021 Edition)
Rated 0 out of 5
₦9,600.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Class | Book |
| Suitable For | farmers |
| Payment Term | Full Payment |
| Presentation | HardCopy Book, PDF Ebook |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.82 out of 5
Poultry Management For First-Timers (E-Book)
Rated 5.00 out of 5
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
4.88 out of 5
Agribusiness | Opportunities Every Business Oriented African Should Look Into (Book)
Rated 0 out of 5
₦2,400.00 – ₦4,000.00Price range: ₦2,400.00 through ₦4,000.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Item Type | e-book, Paper back |
| Class | Books |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Item Condition | New |
| Suitable For | Business oriented individuals |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
The Organic Garden – Green and Easy (Hardcopy Book)
Rated 0 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Book |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Features | Features important topics on organic farming |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Beginners Guide To Broiler Farming (184 Pages) – E-Book
Rated 5.00 out of 5
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
4.88 out of 5
The Secrets of Starting and Growing A successful Poultry Farm (341 Pages) – 2020 Edition
Rated 5.00 out of 5
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










