Search products
Price filter
Sort by
Livestock eBooks
Vaccination Program-The Complete Guide For Different Breeds of Poultry (E-Book)
Rated 4.50 out of 5
| Type | pdf (downloadable) |
|---|---|
| Pages | 5 pages |
| File Size | 3.0 MB (3,000 bytes) |
| Language | English |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4 out of 5
Your Complete Guide to Organic Poultry Farming (Second Edition)
Rated 0 out of 5
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Pages | 72 Pages |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
5 out of 5
Organic Poultry Production Manual (Birds and Eggs Production-2020 Edition) – 57 Pages
Rated 5.00 out of 5
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Organic farmers, Poultry farmers, Veterinarians |
| Pages | 57 pages with references |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Agribusiness | Opportunities Every Business Oriented African Should Look Into (Book)
Rated 0 out of 5
₦2,400.00 – ₦4,000.00Price range: ₦2,400.00 through ₦4,000.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Item Type | e-book, Paper back |
| Class | Books |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Item Condition | New |
| Suitable For | Business oriented individuals |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Poultry Management For First-Timers (E-Book)
Rated 5.00 out of 5
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
4.88 out of 5
Formulating Feeds: The Roles of 11 Essential Feed Ingredients (e-Book)
Rated 0 out of 5
₦2,500.00
| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Automatic Incubators: Everything You Need to Know to Get Started (e-Book)
Rated 0 out of 5
| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
A-Z of Poultry Farming in Nigeria (e-Book)
Rated 0 out of 5
₦2,500.00
| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Poultry Venture: Production, Business, and Benefits
Rated 0 out of 5
| Type | pdf (downloadable) |
|---|---|
| Pages | 40 pages |
| File Size | 21.9 MB (22,971,708 bytes) |
| Language | English |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Bovine Rectal Palpation (Handbook)
Rated 0 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 15 × 1 cm |
| Pages | 106 pages |
| Publisher | Stirling-Horden Publishers Ltd |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Your Complete Guide to Organic Poultry Farming (72 PAGES | 2nd Edition-2020)
Rated 5.00 out of 5
₦3,500.00
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Poultry farmers, Veterinarians |
| Pages | 72 pages (Vol 2), 48 Pages (Vol 1) |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
5 out of 5
Beginners Guide To Broiler Farming (184 Pages) – E-Book
Rated 5.00 out of 5
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










