Search products
Sort by
Poultry Processing Equipment
“Poultry Brooding Combo: (Lantern Brooder | Brooder Guard | FREE 3 Feeding Trays) – Valid till September 10th” has been added to your cart. View cart
High Pressure Washer (Hot/Cold Water Cleaner)
Rated 4.50 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Pressure Washer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Power control | Motor: 1.7Hp, 1.3kw. Flow rate range: 360-900lit/hr |
| Features | 1800 watts, 2000 watts |
4.67 out of 5
Electric Scalding Machine | 70 Litres | 120 Litres
Rated 4.00 out of 5
| Weight | 16000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | Chicken scalding machine |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Slaughterhouse poultry processing |
| Electric Power | 2-3 kW |
| Operational capacity | 5-10 birds per batch |
| Packaging | Wooden boxes |
| Power control | 220v – 240v/50Hz-60Hz |
| Country of Origin | China |
| Capacity | 120 litres, 70 litres |
4.78 out of 5
OFFER: Gas Brooder with Infrared Functions (1000 Capacity) + 1 FREE HTC thermometer
Rated 0 out of 5
| Weight | 5000000000 g |
|---|
LPG Infrared Gas Heater – (Covers 15m² | Made in China)
Rated 0 out of 5
Basica Digital Incubator
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Load more products
Loading...










