Search products
Sort by
Poultry Processing Equipment
“Evisceration Table (For Poultry Processing | 8ft x 4ft x 4ft)” has been added to your cart. View cart
Locally Made Poultry Feeders – Different Sizes
Rated 0 out of 5
₦1,400.00
| Size | 10 Litres, 2 Litres |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Local Poultry Drinkers | 4L | 5L | 10L
Rated 0 out of 5
₦1,300.00 – ₦3,700.00Price range: ₦1,300.00 through ₦3,700.00
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Size | 10L, 15L, 3L, 4L, 5L, 8L |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Poultry Line Adjuster
Rated 0 out of 5
Poultry Feeders | 5kg | 6kg | IVK
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦7,500.00Price range: ₦1,200.00 through ₦7,500.00
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1.5kg, 10kg, 5 kg, 6kg |
| Colour | Black and red, White and red |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Turbo Feeders (For Poultry) |4kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Suitable For | Floor reared poultry (broilers, growers, layers, turkeys etc) |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
AUTOMATIC BELL-SHAPED DRINKER
Rated 0 out of 5
| Weight | 6000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
PLASTIC CRATE FOR CHICKEN TRANSPORTATION
Rated 0 out of 5
| Up to Date | UTD |
|---|
0 out of 5
GALVANIZED FEED TROUGH
Rated 0 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Evisceration Table (For Poultry Processing | 8ft x 4ft x 4ft)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | 244 × 122 × 122 cm |
| Class | Processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty, Locally fabricated, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
4.56 out of 5
Load more products
Loading...










