Livestock Feeds
“Premium Snail Feed – High-Protein, Calcium-Rich Diet for Healthy Snails” has been added to your cart. View cart
Super Dog Food – Complete Premium Natural Nutrition for Dogs
Rated 0 out of 5
₦8,300.00 – ₦22,000.00Price range: ₦8,300.00 through ₦22,000.00
| Weight | 50012 g |
|---|---|
| Item Condition | Nutritionally adequate |
| Size | Adult (500g), Adult (1kg), Adult (2kg), Puppy (500g), Puppy (1kg), Puppy (2kg) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
CF Feeds Commercial Layer Pellets – Premium Nutrition for High-Performing Laying Birds
Rated 0 out of 5
₦19,530.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324, Commercial Layer Mash – 324H, Commercial Layer Pellets – 324T |
| Up to Date | UTD |
Layer Production Protein Concentrate | Hendrix
Rated 0 out of 5
₦90,562.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Feed Concentrate, Layer Concentrate |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Formulation of layer feed |
Hendrix Breeder Concentrate (5% | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦101,062.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Hendrix Broiler Concentrate Starter (For Broilers | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦106,312.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 50kg bag |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
Bonne Etoile (Senegal Fish Meal | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦135,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Safe |
| Payment Term | Full Payment |
New Hope Broiler Starter Feed (Pelleted Feed | Professional Line – 511 | Commercial Line – 511T) | 25kg
Rated 0 out of 5
₦21,225.00 – ₦23,640.00Price range: ₦21,225.00 through ₦23,640.00
| Feed line | Professional (511), Commercial (511T) |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Aqualis Extruded Catfish Feed (2mm | 3mm | 4mm | 6mm | 9mm | 15kg)
Rated 0 out of 5
₦38,650.00 – ₦44,700.00Price range: ₦38,650.00 through ₦44,700.00
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Extruded catfish feed |
| Pellet Size | 2mm, 3mm, 4mm, 6mm, 9mm |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Load more products
Loading...










