Livestock Feeds
Fishmeal Based Diet (Xtramile Brand | For Fish | 1kg | 4kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 1 g |
|---|---|
| Quantity | 4 Kilogramme Pack, 1 Kilogramme Pack |
0 out of 5
Broiler Starter Mash (Hybrid Brand) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Broiler Finisher Mash (Hybrid Brand) -25kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Hybrid Layer Concentrate – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
₦3,690.00 – ₦8,630.00Price range: ₦3,690.00 through ₦8,630.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 30%, 40%, 20%, 5% |
0 out of 5
Growers Concentrate (30% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 30% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Growers |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Grower Concentrate (40% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Growers |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Super Starter for Broiler Chicks (TopFeeds Brand | Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦8,310.00 – ₦8,450.00Price range: ₦8,310.00 through ₦8,450.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash, Poultry super starter feed |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Superstarter Crumbles, Superstarter Mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
0 out of 5
40% Broiler Finisher Concentrate (Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Preparation of broiler finisher feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Chicks Concentrate (Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
₦4,540.00 – ₦4,670.00Price range: ₦4,540.00 through ₦4,670.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 30% Inclusion Concentrate, 40% Inclusion Concentrate |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Preparation of chick feed |
| Packaging | 25kg bags |
0 out of 5
Broiler Starter Concentrate (30% and 40% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
₦4,700.00 – ₦4,930.00Price range: ₦4,700.00 through ₦4,930.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40%, 30% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Preparation of broiler starter feed |
| Packaging | 25kg bags |
0 out of 5
Load more products
Loading...










