Poultry Feed
“Top Feeds Broiler Finisher (Mash | 25kg)” has been added to your cart. View cart
Wheat Offal | Wheat Bran- 50kg
Rated 0 out of 5
₦425,500.00 – ₦2,127,500.00Price range: ₦425,500.00 through ₦2,127,500.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Size | 2.5 tonnes (50 bags), 5 tonnes (100 bags), One tonne (20 bags) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Soybean By-Products (Soybean Meal)
Rated 0 out of 5
₦485,000.00 – ₦970,000.00Price range: ₦485,000.00 through ₦970,000.00
| Item Type | Soybean Meal (50kg) |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
| Size | Half tonne (10 bags), One tonne (20 bags) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Terratiga Layer Starter Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer Starter Feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Hendrix Broiler Concentrate Starter (For Broilers | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦106,312.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 50kg bag |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
Layers Premix (Vit +Min | 2.5kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦8,500.00 – ₦63,800.00Price range: ₦8,500.00 through ₦63,800.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Size | 25kg |
| Item Type | layers premix |
| Suitable For | layers |
| Weight | 2.5kg, 25kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Breedwell Broiler Starter Mash | 25kg
Rated 0 out of 5
₦31,500.00
| Weight | 500000000 g |
|---|---|
| Class | Broiler Starter |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Broiler starter mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 25kg |
| Item Type | Broiler starter |
3.5 out of 5
Hendrix Broiler Starter Feed | 25kg
Rated 0 out of 5
₦28,612.50
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Broiler chicks |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 25kg |
| Item Type | Broiler starter |
Ultima Super Starter Pellet for Broilers – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦26,906.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry super starter feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Turkey Starter Feed ( 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦26,800.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey starter feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Turkey Poults (0-3 weeks) |
| Features | Mashed feeds |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Ultima Finisher Pellet for Broilers (Olam) 25kg Bag
Rated 5.00 out of 5
₦26,521.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler feed (finisher) |
| Suitable For | 5 weeks to sale |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Turkey Grower Feed (Mash | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦24,675.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey grower feed |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Load more products
Loading...










