Search products
Sort by
Poultry
“Darting Syringe – BD5 Dart [5cc-16mm]” has been added to your cart. View cart
Commercial Day Old Pullet – ISA Brown (Farm Support Brand | Pre-Order)
Rated 5.00 out of 5
4.43 out of 5
Brahma Day-Old Chicks (Mixed With Noiler Strain | 30 Chicks Per Carton)
Rated 0 out of 5
| Item Type | Day old chicks |
|---|---|
| Species | Brahma broilers |
| Suitable For | White meat production |
| Minimum Order | 1 carton (50 chicks) |
| Payment Term | Full Payment |
| Presentation | Full Carton, Half Carton |
4.33 out of 5
Goslings (Baby Geese | Day-Old | 1 Male&1Female)
Rated 0 out of 5
| Class | Poultry birds |
|---|---|
| Features | 2 in 1, one male one female |
| Suitable For | Geese farming |
| Presentation | 1 Pair (1 Male and 1 Female) |
4.33 out of 5
Yammfy Day-Old Cockerel Chicks
Rated 5.00 out of 5
| Presentation | Carton of 50 chicks |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Poultry birds |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4-Week-Old Cockerels – Strong, Fast-Growing Birds for Profitable Meat Production
Rated 0 out of 5
₦6,600.00
| Size | Half Carton, One Carton |
|---|
Sawke/Wosan Povidone Iodine (100ml | 200ml | 2L)
Rated 0 out of 5
₦3,000.00 – ₦38,000.00Price range: ₦3,000.00 through ₦38,000.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, Safe |
| Up to Date | UTD |
| size | 100ml, 200ml, 2L |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Plastic Drinker – (3L | Made in Italy)
Rated 0 out of 5
Five-Ivertin.100 Oral (“Ivermectin Oral Parasite Control”.)
Rated 0 out of 5
₦4,500.00 – ₦26,500.00Price range: ₦4,500.00 through ₦26,500.00
| Size | 100ml, 1L |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Day Old Ducklings (Local Breed | Exotic Breed)
Rated 0 out of 5
₦4,900.00 – ₦5,200.00Price range: ₦4,900.00 through ₦5,200.00
| Breed | Local Breed, Exotic Breed |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
4-Week-Old Pullets – Healthy, Well-Vaccinated Growers for Profitable Egg Production
Rated 0 out of 5
₦6,600.00
| Size | Half Carton, One Carton |
|---|
A Simple Guide to Raising Local/Indigenous Chickens for Household and Commercial Purposes (2019 Edition)
Rated 0 out of 5
₦7,000.00
| Pages | 48 Pages |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
5 out of 5
Load more products
Loading...










