Poultry Feed
“TopFeeds Grower Mash – 25kg” has been added to your cart. View cart
Soybean By-Products (Soybean Meal)
Rated 0 out of 5
₦485,000.00 – ₦970,000.00Price range: ₦485,000.00 through ₦970,000.00
| Item Type | Soybean Meal (50kg) |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
| Size | Half tonne (10 bags), One tonne (20 bags) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Soybean Derivatives (Soyabean Meal | Full-Fat Soya | Soya Crude Oil)
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Full-Fat Soya (50kg), Soya Crude Oil (25L), Soybean Meal (50kg) |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
4.88 out of 5
Turkey Grower Feed (Mash | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦24,675.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey grower feed |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Turkey Finisher Feed (Mash | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦24,150.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey finisher feed |
| Features | Mashed feeds |
| Suitable For | Turkeys over fifteen weeks old |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Ultima Super Starter Pellet for Broilers – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦26,906.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry super starter feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Ultima Starter Pellet for Broilers (Olam) 25kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler starter mash |
| Suitable For | 3-4 weeks, Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Ultima Finisher Pellet for Broilers (Olam) 25kg Bag
Rated 5.00 out of 5
₦26,521.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler feed (finisher) |
| Suitable For | 5 weeks to sale |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Layer-2 Mash (Top Feeds) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦22,620.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer mash |
| Suitable For | Layer mash (post peak) |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Top Feeds’ Pre-Layer Feed (Mash | Crumbles)
Rated 0 out of 5
₦21,990.50 – ₦22,670.50Price range: ₦21,990.50 through ₦22,670.50
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Pre-lay Mash |
| Suitable For | Point of cage birds, Prelay hens |
| Consistency | Mash, Crumbles |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Topfeed for Layers (Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦18,569.99 – ₦20,009.99Price range: ₦18,569.99 through ₦20,009.99
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Crumbles, Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
TopFeeds Starter Feed (Broilers Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦23,654.75 – ₦24,650.50Price range: ₦23,654.75 through ₦24,650.50
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler Starter |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Broiler starter crumbles, Broiler starter mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Load more products
Loading...










