Search products
Price filter
Sort by
Veterinary Products
Bio-Sel Poultry Feed Supplement
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Poultry feed concentrate |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Size | 100g, 1kg bag, 5kg bag |
| Minimum Order | 5 sachets |
| Country of Origin | Nigeria |
TurboTox Multi-Action Probiotic
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Feed additive, Inactive yeast | MOS | Diatomaceous earth | Organic acid combination, Probiotic |
| Suitable For | Inclusion in feed, Livestock (poultry, ruminants and swine) |
| Presentation | 10kg, 1kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
4.96 out of 5
Vitamino Trace Oral (1 Litre)
Rated 0 out of 5
₦20,100.00
| Species | Livestock |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Vitamino Trace Oral (1 Litre)
Rated 0 out of 5
₦20,100.00
| Species | Livestock |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Vitamino Trace Oral (1 Litre)
Rated 0 out of 5
₦20,100.00
| Species | Livestock |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Vitamino Trace Oral (1 Litre)
Rated 0 out of 5
| Species | Livestock |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.96 out of 5
MIAVIT Multivitamin Liquid (1 Litre)
Rated 0 out of 5
₦21,500.00
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Germany |
| Species | Poultry |
| Up to Date | UTD |
Superliv Herbal Supplement For Poultry (200mL | 1L)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Herbal poultry feed supplement |
| Size | 1 litre, 200ml, 500g |
| Minimum Order | 5 |
5 out of 5
Polidine Disinfectant (Iodophor | Antimicrobial | Fungicide | 1 Liter | 4 Liter)
Rated 0 out of 5
₦16,950.00 – ₦65,900.00Price range: ₦16,950.00 through ₦65,900.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 1 litre, 4 Litres |
| Suitable For | Sanitation and disinfection |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
GLUCOSE-CEE (Dextrose and Vitamin C) 60g | 100g
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Dextrose and Vitamin C Supplement |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Species | Poultry |
| Minimum Order | 10 |
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 100g, 60g |
5 out of 5
Bacflora-F (Triple Effect) Feed Additive for Poultry
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Presentation | 10kg bag, 25kg bag, 500g sachet |
| Item Type | Feed additive, Probiotic growth promoter |
| Suitable For | Inclusion in feed, Poultry and swine |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Payment Term | Full Payment |
4.96 out of 5
NeoDine Iodophor Disinfectant (1 Litre)
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 1 litre |
| Suitable For | Sanitation and disinfection |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










