Anticoccidials
Salinomycin Sodium 12% – Premium Feed-Grade Coccidiostat for Poultry, Pigs, and Livestock Health
Rated 0 out of 5
₦145,000.00
| Weight | 5000000000 g |
|---|
COCCIPLAT-R Coccidiosis Vaccine (Large Dose Vial |250 | 1000 ) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦10,500.00 – ₦38,950.00Price range: ₦10,500.00 through ₦38,950.00
| Dose Per Vial | 250-Dose, 1000-Dose |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Coccitom – Advanced Solution for Coccidiosis Control in Poultry and Rabbits
Rated 0 out of 5
₦3,550.00
| Weight | 1500 g |
|---|
five-DICLACOX | Anticoccidial (100mL | 1L)
Rated 0 out of 5
₦5,200.00 – ₦40,850.00Price range: ₦5,200.00 through ₦40,850.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 1 liter bottle, 100ml bottle |
| Payment Term | Full Payment |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Amprolium 30 (DSL Brand | 100g)
Rated 0 out of 5
₦5,950.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Anticoccidial formulation for livestock |
| Suitable For | Poultry and livestock | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Toltrazuril (Oral Anticcocidial | 100mL | 1L)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Anticoccidial formulation for livestock |
| Suitable For | Administration in livestock drinking water |
| Recommended For | Turkey, Calves, Sheep, Goats, Pigs |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Size | 100ml, 1L |
Dicox 2.5% (Centre Brand | Anticoccidial | 100ml | 1 Liter)
Rated 0 out of 5
₦5,250.00 – ₦38,500.00Price range: ₦5,250.00 through ₦38,500.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Size | 100ml, 1L |
| Class | Veterinary drug |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | safe to use |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Amprolium WSP (100g | 1kg)
Rated 0 out of 5
₦6,500.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Anticoccidial formulation for livestock |
| Suitable For | Poultry and livestock | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g, 1kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Amprocox
Rated 0 out of 5
₦7,900.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Packaging | 100g sachet |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Fiscox | Coccidiostat | 100g
Rated 0 out of 5
₦2,999.99
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g, 50g |
| Up to Date | UTD |
4 out of 5
Beginners Guide To Broiler Farming (184 Pages) – E-Book
Rated 5.00 out of 5
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










