Search products
Sort by
Feed Additives
PF-PRIMETOX (Broad Spectrum Toxin Binder) – Advanced Mycotoxin Control for Animal Feed
Rated 0 out of 5
₦58,750.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|
Neimycin-Neo|Antibiotics|50g
Rated 0 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Antibiotics |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Broad spectrum antibiotics |
| Item Condition | New |
| Item Type | Antibiotic and multivitamin medication |
| Packaging | 50g sachet |
0 out of 5
MultiZyme-Digestion Enhancer For Livestock (10kg)
Rated 0 out of 5
₦140,000.00
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Species | Indicated for Poultry, Pigs and Fishes. |
| Presentation | 10kg |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 25kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
Choline Chloride Feed Additive for Livestock – 60%
Rated 0 out of 5
₦63,500.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Feed Grade Methionine (For Livestock | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦178,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Glucovita C | 100g
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Maxi Growth (Animal Feed Supplement | 150g)
Rated 0 out of 5
₦2,050.00
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
DiCalcium Phosphate DCP ( 18%P | Feed Grade | 25kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Item Type | Dicalcium phosphate |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
L-Lysine (CJ BIO Brand | L-Lys-HCl)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
| Packaging | 1kg, 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Enerzyme Combi Pro (Protein Optimizer)
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
Globafix Plus (Toxin Binder)
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Suitable For | In premixes and compound feed. |
| Features | high toxin binding activity |
Load more products
Loading...










