Search products
Sort by
Veterinary Medicine
Lavaside (Fly and Odourless Manure Control)- Priority Poultry Brand
Rated 0 out of 5
₦1,500.00
| Weight | 1800 g |
|---|---|
| Size | 250g, 25kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
Fisbroil Broiler Booster Super Tonic (500mL | 1L | 2L | 4L)
Rated 0 out of 5
₦2,600.00 – ₦10,500.00Price range: ₦2,600.00 through ₦10,500.00
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Class | Immune booster |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
BIO-VITASTRESS (Poultry/Livestock Supplement) PROMO – 100g
Rated 0 out of 5
₦3,000.00
| Class | Antibiotics |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
MultiZyme-Digestion Enhancer For Livestock (200g)
Rated 4.75 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Species | Indicated for Poultry, Pigs and Fishes. |
| Presentation | 200g |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Up to Date | UTD |
4.96 out of 5
Atlas Egg Boost Multivitamin (150g Per Sachet)
Rated 0 out of 5
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Class | Multivitamins |
| Suitable For | Boosting egg production |
| Packaging | Net weight; 150g |
| Up to Date | UTD |
4.67 out of 5
Ascorbic Acid (Vitamin C) For Livestock -1kg
Rated 0 out of 5
₦5,200.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Embrex BV, Holland |
| Species | Aquatic, swine and poultry |
| Up to Date | UTD |
Your Complete Guide to Organic Poultry Farming (72 PAGES | 2nd Edition-2020)
Rated 5.00 out of 5
₦3,500.00
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Poultry farmers, Veterinarians |
| Pages | 72 pages (Vol 2), 48 Pages (Vol 1) |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
5 out of 5
Fisodine (500mL | 1 Litre)
Rated 0 out of 5
₦3,200.00 – ₦5,500.00Price range: ₦3,200.00 through ₦5,500.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Multivitamins |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Piper Dewormer WSP (100g Per Sachet)
Rated 0 out of 5
₦5,900.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
0 out of 5
Doxy-Gen Antibiotic For Livestock (100g)
Rated 0 out of 5
₦14,600.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Composition | Doxycycline Hyclate 200mg Gentamycin Sulphate 200mg |
| Species | Calves, Pigs, Poultry |
| Size | 100g |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Superliv Herbal Supplement For Poultry (200mL | 1L)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Herbal poultry feed supplement |
| Size | 1 litre, 200ml, 500g |
| Minimum Order | 5 |
5 out of 5
Mycotydox | Veterinary Medicine |100G
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Tylosin tartrate: 5000mg, Doxycycline HCL: 10,000mg, Bromhexine: 500mg, Colistin Sulphate: 75,000,000 IU |
| Item Condition | New |
| Size | 100g |
| Item Type | Veterinary medicine |
| Minimum Order | 10 units |
| Packaging | 100g sachet |
| Suitable For | Poultry |
| Up to Date | UTD |
4 out of 5
Load more products
Loading...










