Search products
Sort by
Veterinary Medicine
Salinomycin Sodium 12% – Premium Feed-Grade Coccidiostat for Poultry, Pigs, and Livestock Health
Rated 0 out of 5
₦145,000.00
| Weight | 5000000000 g |
|---|
NUFOCARE POWDER(P) – (Natural Growth Promoter and Amplifier | Acidifier | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦7,950.00 – ₦141,100.00Price range: ₦7,950.00 through ₦141,100.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Acidifier, Natural growth promoter |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Size | 1kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
MultiZyme-Digestion Enhancer For Livestock (10kg)
Rated 0 out of 5
₦140,000.00
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Species | Indicated for Poultry, Pigs and Fishes. |
| Presentation | 10kg |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 25kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
DiCalcium Phosphate DCP ( 18%P | Feed Grade | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦120,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Item Type | Dicalcium phosphate |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)
Rated 0 out of 5
₦115,700.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive, L-Lysine |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Jilin, China |
ND IB EDS (3 in 1 Vaccine | 500-Dose | 1000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦42,500.00 – ₦83,000.00Price range: ₦42,500.00 through ₦83,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dose Per Vial | 500-Dose, 1000-Dose |
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Protection against Newcastle disease, infectious bronchitis and egg drop syndrome. |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Calcium Nitrate Fertilizer + Boron (YaraLiva™ Nitrabor | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦81,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Size | 25kg |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |
4.36 out of 5
Amivit Solutions | Liquid | 1L | 5L
Rated 0 out of 5
₦20,500.00 – ₦77,025.00Price range: ₦20,500.00 through ₦77,025.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Multivitamin |
| Packaging | 1L Keg, 5 Litres kegs |
| Suitable For | Poultry |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
Choline Chloride Feed Additive for Livestock – 60%
Rated 0 out of 5
₦75,500.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
NUFOTOX PRO (Mycotoxicosis Control | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦4,000.00 – ₦72,000.00Price range: ₦4,000.00 through ₦72,000.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Size | 1kg, 25kg |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
PF-PRIMETOX (Broad Spectrum Toxin Binder) – Advanced Mycotoxin Control for Animal Feed
Rated 0 out of 5
₦70,050.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|
Liver Vital Liquid | For Liver in Poultry Birds
Rated 0 out of 5
₦17,500.00 – ₦69,200.00Price range: ₦17,500.00 through ₦69,200.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 1L, 5L |
| Item Type | Liver Supplement |
| Suitable For | Poultry |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Load more products
Loading...










