Vaccines
“Agrovert NPK 20:20:20 | Foliar Fertilizer” has been added to your cart. View cart
COCCIPLAT-R Coccidiosis Vaccine (Large Dose Vial |250 | 1000 ) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦10,500.00 – ₦38,950.00Price range: ₦10,500.00 through ₦38,950.00
| Dose Per Vial | 250-Dose, 1000-Dose |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Automatic Injector/Vaccinator | 2ml | 5ml
Rated 0 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
CBPP Vaccine (100 Doses Per Vial)
Rated 4.00 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack/can |
| Suitable For | For prevention of Cattle pneumonia |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 1 pack conatining 20 vials, 1 vial |
4 out of 5
Gumboro Vaccines (Large Dose Vial | 100 | 200 | 500 | 1000 | 2000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦1,900.00 – ₦8,200.00Price range: ₦1,900.00 through ₦8,200.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Packaging | In vials |
| Suitable For | Prevention of infectious bursal disease (Gumboro) in poultry |
| Dose Per Vial | 100-Dose, 200-Dose, 500-Dose, 1000-Dose, 2000-Dose |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
ND IB Vaccine (2-in-1 | Large Dose Vial | 1000 | 2000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦6,990.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Packaging | In vials |
| Suitable For | Protection against Newcastle disease and infectious bronchitis |
| Dose Per Vial | 1000-Dose, 2000-Dose |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
Livacox T (For Broilers | 1000-Dose | 5000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of coccidiosis in broiler chickens |
| Dose Per Bottle | 1000 Dose, 5000 Dose |
0 out of 5
Poultry Automatic Injector (Chicken Syringe)
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
0
days
00
hr
00
min
00
sc
0 out of 5
Livacox Q (For Layers | 1000-Dose | 5000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of coccidiosis in commercial breeders and layer chickens |
| Dose Per Bottle | 1000 Dose, 5000 Dose |
0 out of 5
ND IB EDS (3 in 1 Vaccine | 500-Dose | 1000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦42,500.00 – ₦83,000.00Price range: ₦42,500.00 through ₦83,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dose Per Vial | 500-Dose, 1000-Dose |
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Protection against Newcastle disease, infectious bronchitis and egg drop syndrome. |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Fowlpox Vaccine (Large Dose Vial | 500 | 1000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦3,100.00 – ₦8,950.00Price range: ₦3,100.00 through ₦8,950.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of the wet and dry forms of fowl pox in all poultry birds |
| Dose Per Vial | 200-Dose, 500-Dose, 1000-Dose |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
LaSota Vaccine (Medium Dose Vials | 100 | 200 | 500 | 1000 | 2000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦1,500.00 – ₦5,600.00Price range: ₦1,500.00 through ₦5,600.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prophylaxis against Newcastle disease |
| Dose per Vial | 100 Dose, 200 Dose, 500 Dose, 1000 Dose, 2000 Dose |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
PPS Vacc-Shield (Vaccine Stabilizer | Ayugen Pharma)
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Drinking water vaccine protector |
| Suitable For | Poultry species: Inclusion in drinking water |
| Packaging | 15g sachet, 30g sachet |
4.67 out of 5










