Veterinary Antibiotics
BIO-VITASTRESS (Poultry/Livestock Supplement) PROMO – 100g
Rated 0 out of 5
₦3,000.00
| Class | Antibiotics |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Doxy-Gen Antibiotic For Livestock (100g)
Rated 0 out of 5
₦14,600.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Composition | Doxycycline Hyclate 200mg Gentamycin Sulphate 200mg |
| Species | Calves, Pigs, Poultry |
| Size | 100g |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
KENFLOX 20% ORAL For Livestock (1 litre)
Rated 0 out of 5
₦35,950.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Species | Poultry, swine and ruminants |
| Size | 1000 ml bottles |
| Country of Origin | Deventer, Holland |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
KENFLOX 20% ORAL For Livestock (1 litre)
Rated 0 out of 5
₦35,950.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Species | Poultry, swine and ruminants |
| Size | 1000 ml bottles |
| Country of Origin | Deventer, Holland |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Piperazine (Dewormer)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g, 1kg |
| Item Type | Anthelminthics |
| Species | poultry and livestock |
| Suitable For | Treatment of ascarid and worm conditions in livestock |
4.67 out of 5
DSL Gentylo (Gentamycin and Tylosin | 100g)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Presentation | 100g sachet |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Class | Veterinary Medicine |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Coccitom – Advanced Solution for Coccidiosis Control in Poultry and Rabbits
Rated 0 out of 5
₦3,550.00
| Weight | 1500 g |
|---|
TYLO-DOX EXTRA WSP – 100g Sachet (Broad Spectrum Antibiotic)
Rated 0 out of 5
₦11,500.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
0 out of 5
Atlas Egg Formula (150g)
Rated 0 out of 5
₦4,600.00
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Packaging | 100g sachet |
| Class | Antibiotics and Multivitamin |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Egg formula soluble powder |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Quinoprim (Water Soluble Antibiotic/Anticoccidial Powder) 100g
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Anticoccidial medication, Strong antibiotic medication |
| Species | Poultry |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g sachets, A pack of 25 sachets |
| Country of Origin | Mobedco-Vet, Jordan |
| NAFDAC Reg. Number | B4-5258 |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Enrozaet-17
Rated 0 out of 5
₦4,300.00 – ₦40,500.00Price range: ₦4,300.00 through ₦40,500.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Size | 100ml, 1L |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
AMOXY-COL Antibiotic {100g}
Rated 0 out of 5
₦8,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.67 out of 5
Load more products
Loading...










